Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler

Kilo vermeyi kolaylaştıran, kalorisi az olan ve aynı zamanda tokluk hissi veren besinler...

SALATALIK

Bol lif kaynağı olan salatalık, aynı zamanda içinde bol miktarda su barındırır. Tokluk hissini arttırır. Kalorisi azdır ve vücudumuz için çok yararlıdır.

ESMER PİRİNÇ

Beyaz pirinç, esmer pirinçe göre daha çok işlenmiştir. Esmer pirinç daha az işlenmiş olmasından dolayı içerisinde daha çok lif barındırır. Vitamin ve mineraller açısından iyi bir besindir.

NAR

Vitamin, kalsiyum, demir ve fosfor bakımından zengin olan nar, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Hormonları dengeler ve bu sebepten dolayı kilo kontrolünü sağlar.

BALIK

Balık birçok diyet listelerinde kullanılan bir yiyecektir. Haşlanıp yenilmesi tok tutacağı gibi kalorisi az olduğu için kilo vermeye yardımcı olacaktır. Somon, uskumru ve ton balığı gibi balıklar yağlı oldukları halde tüketilmesi gereken zayıflamada etkili olabilecek balıklardır.

PATATES

Kalorisi fazla olduğu zannedilen patatesin aslında, 100 gramında 70 kalori değeri vardır. Tok tutucu özelliğinin yanında, protein ve mineral bakımından zengin olan patatesi, kızartma olarak yemekten kaçınmalıyız. Vitamin ve minerallerini kaybetmemesi için patatesi kabuklu olarak haşlayıp yemekte fayda vardır.

GREYFURT

Güçlü bir antioksidan olan greyfurtun vücudumuz için birçok faydası vardır. Vücuttaki ödemi atar, metabolizmayı hızlandırır ve zayıflama da etkilidir.

BULGUR

Bulgur; sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Tansiyonu düşürmede yardımcıdır ve kilo vermede etkilidir. Pirinç pilavı, şekeri yükseltir ve daha kolay acıkmamızı sağlar lakin bulgur pilavında böyle birşey söz konusu değildir.

ELMA

Elma tüketimi, bağırsakları harekete geçirdiği gibi iyi bir doyurucudur. İçerisinde sadece 50 kalori barındırır ve kilo vermede etkilidir.

SALATA

Diyet listelerinin olmazsa olmazlarıdır. Salata tok tuttuğu gibi açlığı bastırır. Salatayı yemeklerden önce tüketmek, açlığı bastırır ve yemekleri daha az yememizi sağlar.

BROKOLİ

Brokolinin faydaları oldukça fazladır ve kalorisi düşük bir besindir. Vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olur ve içerdiği yüksek lif sayesinde bağırsaklarda ki biriken yemek artıklarının temizlenmesine yardımcı olur. Kilo veriminde etkili bir besindir.

YEŞİL ÇAY

Günde 2-3 bardak yeşil çay tüketmek, bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar ve matabolizmayı hızlandırır. Tok tutucu özelliği sayesinde kilo alımını da korur. Bunların dışında kadınlarda oluşan selülitleri azaltmada etkilidir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ