Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Yağlardan Hızlı Kurtulmak İçin 4 Öneri

Vücut yağlarından hızıl bir şekilde kurtulmak için küçük zaman dilimleri ve birkaç hareketle kurtulmanız mümkün. Peki bu hareketler nedir? Hemen öğrenelim.

Kadın erkek, pek çoğumuzun en çok şikâyet ettiği konulardan biriside vücudumuzda oluşan yağlanmalardır. Bunları yakamadığımız zaman gittikçe kilo almaya başlarız ve bu gittikçe rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Peki bunun için bizler ne yapıyoruz? Hiçbirşey…

yağlanma sorunu

Vücudumuzu hareketsizliğe öyle alıştırmış bir vaziyetteyiz ki, nerdeyse iş dışında bütün günümüzü yatarak geçiriyoruz. Artık silkelenmenin zamanıdır. Yatarak ve hareketsiz kalarak vücudumuzu neye sürüklediğimizin farkında bile değiliz…

Oysaki, metabolizmanızı ne kadar harekete geçirirseniz, yağ yakımınız o kadar hızlanır ve kalori yakmaya başlarsınız. Artık kalkın ve harekete geçin.

yağlanmayı önleme

Sizlere sunacağımız bu 4 egzersiz sayesinde tüm ana kas gruplarını çalıştırarak, daha fazla yağ yakmanızı sağlayacağız. Dahası çok iyi sonuçlar aldığınızda ise gözlerinize inanamayacaksınız.

Peki bu nasıl olacak? Yüksek tempolu egzersizler sayesinde kalp ritminizi artıracak ve kas liflerinizin hızlı kasılmasını sağlayacaksınız. Hızlı kasılan lifler, yavaş kasılanlara nazaran daha fazla kalori yaktırır. Şimdi metabolizmanızı çalıştırmanın tam vakti… Spor kıyafetlerinizi giyin ve bu egzersizleri yapmaya başlayın.

Bütün egzersizleri 30 saniye boyunca, yapabildiğiniz hızda 2 set (tekrar) olarak yapın.

1 . Lunge Run:

yağ yakma hareketi 1

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, geriye bir adım atın ve alçalın. Bu sırada ellerinizi koşu pozisyonundaki gibi 3 – 5 saniye arasında hareket ettirin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

2 . Low-Box Burpee:

yağ yakma hareketi 2

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve kendinize 2 – 3 ayakkabı kutusu yüksekliği ayarlayın. Bu yüksekliği kitaplarla yapabilir bu sayede kendinize daha sağlam bir zemin sağlayabilirsiniz.

Ayak parmak uçlarınızda çömelin, dizlerinizi bükün ve ellerinizi kitapların üzerine koyun. Ardından şınav pozisyonuna geçin ve hızlıca başlangıç pozisyonuna dönün.

3 . Skier Swing:

yağ yakma hareketi 3

Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Kollarınızı dümdüz vaziyette, dizlerinizi göğsünüz yere basacak şekilde belinizden bükün. Daha sonra başlangıç pozisyonuna gelir gibi kollarınızı yukarı uzatarak, parmak uçlarında zıplayın ve seri bir şekilde bu hareketi tekrarlayın.

4 . Primal Pushup:

yağ yakma hareketi 4

Şınav pozisyonunda başlayın. Dizler bükülü bir şekilde kollarınızı düt uzatın ve kalçanızı en yukarı kaldırmaya çalışın.

Tekrar şımav pozisyonuna dönerken, sağ ayağınızı omuz hizasına getirin ve aynı anda sağ elinizi dirsekten bükerek kaldırın.

Başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi bu kez sol kolunuz için tekrarlayın.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ