Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler

Diyet ve spor yapmanın yanı sıra yağ yakan besinleri tüketmekte vücudunuzu forma sokacaktır.

Diyet ve spor yapmanın yanı sıra yağ eriten besinleri tüketerek daha hızlı sonuçlar alabilir, formunuzu çok kısa zamanda yakalaya bilirsiniz. İşte yağ yakmanızı sağlayacak besinler:

Sirke

sirke
Bazı araştırmalar sirkenin vücuttaki yağları kırmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Üstelik kalorisiz. Salatalarınıza bolca ekleyin!

Yoğurt

yoğurt

Göbekteki yağları yakma gücüne sahip süper bir besindir. İçindeki protein midede uzun süre kalıp uzun süre tok tutar. Bonus olarak, proteini sindirirken karbonhidratlardan daha fazla kalori yakarsınız.

Kuruyemişler

kuruyemisler
İki yemek arasındaki açlığı frenlemeni en iyi yolu kuruyemiş yemektir Protein, lif ve kalp dostu yağlardan zengin. Yeterli miktarda alındıklarında kilo vermede yardımcı olduğu ve kolestrol seviyelerini düzelttiği görüldü.

Yumurta

yumurta

Sabahları açma, poğaça gibi yerine yumurta yendiğinde daha uzun süre tok kalınıyor. Bir yumurta sadece 75 kalori ve vücutta kas yoğunluğunu artırarak yağ yakmayı sağlıyor.

Tarçın

tarcin
Tarçının kan şeker seviyelerini düşürmede etkili olduğunu araştırmalar ortaya koydu. Tip 2 diyabeti olanlar için büyük bir kurtarıcı. Kahve, çay ya da yoğurdun içine karıştırabilirsiniz.

Yeşil çay

yesil cay

Metabolizmayı doğrudan etkileyen bir fitokimyasal olan kateşin içeriyor. Bu da yağ yakmayı ve kilo vermeyi sağlıyor.

Greyfurt

greyfurt
Yemeklerden önce bir yarım greyfurt yemek ya da bir bardak greyfurt suyu içmek, tok hissetmenize yardımcı oluyor. Yemek esnasında daha az kalori almanızı sağlıyor.

Karpuz

karpuz

Sudan zengin bu tür yiyecekler bağırsakta daha fazla yer kaplıyor ve uzun süre tok hissederek daha az yemenizi sağlıyor.

Elma ve armut

meyve
Kabuklarıyla yemeniz halinde hem lifleri hem de su içeriği nedeniyle uzun süre tok tutar.

Su

su

Vücutta çözülen yağları dışarı atmak için suya ihtiyacınız var; günde 3 litre su için.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ