Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Xbody Nedir?

XBody, dilediğin vücuda kavuşmak için uzun uzun spor salonlarında vakit geçirmek yerine, sadece 20 dakikada seni hedefine ulaştırır. XBody ile hayatına yeni bir sayfa aç!

XBODY, EMS Training sisteminin uygulandığı bir cihazın markasıdır. Şuan XBODY Spor Stüdyoları 13 ülkede, 145 şehirde hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye ‘de XBODY markası 2013 yılı itibari ile XBODY NEW WAVE SPORT STUDIO olarak hizmet veriyor.

XBody stüdyolarında EMS ile tüm vücut antrenmanı denilen bir sistem uygulanıyor. Bu sistem sayesinde haftada sadece 20 dakikalık kuvvet antrenmanları ile kişilerin haftalık spor ihtiyacını karşılanıyor.

EMS sistemi, vücuda gelen belirli düzeydeki akımlar motor sinir hücreleri aracılığıyla kas aktivasyonunu sağlıyor. Aktive olan kas dokusu ile kişiye özel dizayn edilmiş egzersiz rutini, antrenmanların daha kaliteli olmasını sağlıyor.

diyetteyim-com-xbody-xbody1

NEDEN XBODY?

Hızlı, kolay ve çözüm odaklı.
Bel ve Sırt Ağrıları
Günümüzün en büyük problemi olan hareketsiz yaşam omurga rahatsızlıklarının doğmasına neden oluyor. Omurga sakatlıklarında core stabilizasyon ve core kuvvet artışı ( karın kuvveti ) önemli koruyucu unsurdur. XBody antrenman metodu gelen akımlar ile vücudumuzdaki derin kasların aktive olmasını sağlar ve uzman eğitmen kadromuzla EMS akımları ile eş zamanlı kuvvet egzersizleri uygulayarak kuvvet artışını sağlaya bilmekteyiz.
Kilo Kaybı

Kilo kaybı denince akla ilk gelen ve özellikle kadınların ilk başvurduğu yöntem diyettir. Doğru yapılan kas egzersizlerinin sonucunda hızlanan metabolizma yağ yakım kapasitesini arttırmaktadır. Doğru beslenme ve dinlenme programı ile desteklendiğinde sonuçları çok daha başarılı olacaktır. XBody haftada 2 ve sadece 20 dakikada yağ yakımınızı hızlandırıp kas oranınızı artırarak hayalinizdeki vücuda kavuşmanızı sağlamaktadır.

Sıkı Bir Vücut
Selülit, kuşkusuz kadınlar için korkulu bir rüyadır. Kadınlardaki bağ dokularının erkeklere oranla daha elastik ve yumuşak olması, onları selülite karşı korunmasız yapan en önemli faktördür. Daha çok belde, kalçada ve bacaklarda görülen selülitin asıl sebebi, biriken yağ hücrelerinin, dışarı ve dermise doğru baskı yapıp, epidermis tabakasında çukurlar oluşturmasıdır. Selülitin beslendiği ana madde yağdır, yağın ise en büyük düşmanı kastır. Düzenli ve yoğun bir antrenman yağ yakımı sağlar, kas yoğunluğunu arttırır ve metabolizmayı canlı tutar. Vücuttaki kas yoğunluğunun artması, deriyi daha sıkı bir hale getirirken vücudunuzun pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu düzeni sağlamanın en kolay yolu ise XBody dir. Yapılan antrenmanlarda en dipteki kas grupları çalıştığından sadece selülit değil formunuzu da kazanacaksınız.

diyetteyim-com-xbody-xbody2

Dayanıklılık
Uzun süreli sportif egzersizlerde yorgunluğa karşı koyabilme yeteneğine dayanıklılık denmektedir ve aynı zamanda dayanıklılık, belirli bir şiddetteki çalışmanın ortaya konacağı sürenin sınırlarını belirlemektedir. Dayanıklılık, genelde hem sportif oyunlarda hem de normal hayatta kişilerin yaşantılarını daha aktif hale getirme ve toplum dinamizmini sağlamak için gereksinim duydukları temel motorsal özelliklerden biri olup sporculardaki kondisyonun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle dayanıklılık, bütün sporlar için gerekli bir ana motorsal özelliktir. Her sporun kendine ait dayanıklılık sınıfları vardır ve bunu kendine özel antrenmanlar ile geliştirebiliriz. XBody sistemi ile bu farklılıkları ortadan kaldırıyoruz ve hangi kademede olursanız olun dayanıklılığınızı en üst seviyeye taşıyoruz.

Kas
Kaslar, kusursuz ve atletik bir vücudun yapı taşıdır. Kasların yoğunluğu, vücudun kuvvetini ve dayanıklılığını gösterir. Kasların yoğunluğunun artarak güçlü hale gelmesi de düzenli egzersizlere ve yoğun kuvvet antrenmanlarına bağlıdır. Ancak bu egzersizlerin tüm kas gruplarına aynı baskı ve güçle ulaşması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde, kaslarda lif yırtılmalarına benzer mikro lezyonlar ve buna bağlı olarak çeşitli sakatlıklar oluşması kaçınılmazdır. XBody , kas kütlesinde artışı sağlamanın en güvenilir ve en etkili yoludur. Vücudumuzdaki kasları eşit olarak çalıştırır ve bünyemizdeki uzman antrenörler tarafından yapacağınız antrenmanlarda istediğiniz sonuçları almanızı sağlar

Hız
Hız, hayatın her noktasında olduğu gibi sporda da çok önemli bir yere sahiptir. Kasların yoğunluğu, vücudun kuvvetini ve dayanıklılığını gösterir. Kasların yoğunluğunun artarak güçlü hale gelmesi de düzenli egzersizlere ve yoğun kuvvet antrenmanlarına bağlıdır. XBody ile yapacağınız antrenmanlarda hız kapasitenizi arttırır ve isteğiniz performansa ulaşmanıza yardımcı olur.

diyetteyim-com-xbody-xbody3

EMS NEDİR?

EMS uzun yıllardır özellikle fizik tedavi alanında kullanılan bir sistemdir. 1790 yılında Luigi Galvani’ nin kurbağa deneyi ile motor sinirlerin uyarılması yeterli süre ve şiddette olursa kas kasılmasına yol açtığını ispatlamasıyla başlamıştır.

1960 lı yıllarda Rus Akımı olarak bilinen akım türü ile Rus Atletler EMS sitemini, müsabakalara hazırlanırken antrenman methodu olarak kullanmaya başlamıştır.

Günümüzde EMS Training sistemi, yapılan araştırmalar ile belirlenen optimal akım seviyelerinde çok hareketsiz kişiler için dahi uygun bir antrenman sistemine dönüşmüştür.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ