Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnaklarını uzatmak isteyenler, tırnakları sürekli kırılanlar ve bunu nasıl yapacağını bilmeyenler için tırnak uzatma yöntemleri...

Tırnaklarınızı törpüleyin.

Tırnakları oval bir şekilde törpülemek, tırnakların çabuk kırılmasını önleyecektir. Belirli aralıklarla tırnakları törpülemek, tırnaklarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.

Sürekli oje kullanımı sonucunda tırnaklar havasız kalır. Tırnaklar bu nedenden dolayı zamanla sararır ve tırnakların uzamasına engel olur. Tırnakları havalandırmak, nefes almasını sağlamak tırnakların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve tırnakların daha kolay uzamasını sağlayacaktır.

Aseton kullanımını azaltın.

Devamlı oje kullanımı sonucunda asetonla bu ojeleri çıkartmak, tırnakları kurutur ve yıpratır. Aseton kullanımı en aza indirmelisiniz ve tırnaklarınızın katmanlarının soyulmasını önleyerek, tırnaklarınızın kırılmasını önlemiş olursunuz. Aseton kullandıktan sonra mutlaka ellerinizi bolca su ile yıkayıp, nemlendirici kullanmayı unutmamalısınız.

Ev işleri yaparken eldiven kullanın.

Gün içinde yapılan ev işleri sırasında tırnaklarınız yumuşayarak kırılabilir. Eldiven kullanımı sonucunda elleriniz suyla temas etmez ve tırnaklarınızın su sebebiyle yumuşayıp kırılmasını önler.

Düzenli beslenin.

Metabolizmanızın düzenli olması için gerekli vitamin, mineral ve yağ tüketimini yapmalısınız. Yani dengeli ve düzenli beslenmelisiniz. Özellikle düzensiz diyet yapılmasını sonucunda, tırnaklar daha geç uzayabilir. Bundan dolayı biotin içeren proteinler tüketmelisiniz. Kepekli tahıllar, fındık, buğday tohumu, deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta sarısı ve soya fasulyesi gibi gıdalar protein içerir.

Bol su için.

Günde en az 2 litre su içmek, tırnakların hızlı uzamasında etkili olacaktır.

Tırnaklarınızı limonla besleyin.

Limonun içinde bulundurduğu C vitamini sayesinde, limon ile tırnaklara masaj yapmak tırnaklarınızı güçlendirir, beyazlatır ve kırılmasını önler.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ