Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Tırnak Uzatan Bitkisel Kür Tarifleri

Günümüzde uzun tırnakları seven kadın sayısı oldukça fazla. Ama tırnakları uzatmak sanıldığı kadar da kolay değil. Hem uzatmak hem de bakımını yapmak. İşte sizlere tırnak uzatan kür tarifimiz.

Tırnak uzatan kür tarifini birçok yerde görmüşsünüzdür.  Ama bizce hayal ettiğiniz o güzel tırnakları uzatmanız için aşağıdaki kürleri uygulamanız yeterli olacaktır.

tirnak uzatan bitkisel kürler (2)

 1. Hızlı Tırnak Uzatan Kür Tarifi Malzemeleri:
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet limon suyu
 • 1 yemek kaşığı gül suyu

 Hızlı Tırnak Uzatan Kür Tarifi için malzeme listesini aldık. Şimdi hızlı tırnak uzatan maske yi hazırlaya biliriz. Tırnak uzatan maskemizin yapımı için 1 yemek kaşığı gül suyu ile 1 adet limon suyunu güzelce harmanlayarak karıştıralım. Elde ettiğimiz karışımın içerisine ayarladığımız 1 yemek kaşığı zeytinyağını ilave edelim. Ve son olarak hazırladığımız tırnak uzatan kür maskesini tırnaklarımıza masaj yaparak sürelim ve 10 dakika boyunca bekleyelim.

tirnak uzatan bitkisel kürler (1)

 1. Tırnak Uzatan Mucizevi Kür Tarifi Malzemeleri:
 • Bir tutam lavanta
 • Su
 • Pamuk

Tırnak Uzatan Mucizevi Kür Tarifi için malzemelerimizi hazırladık. Şimdi maske yapımına başlaya biliriz. Bir kabın içine bir tutam lavantayı ve suyu koyarak kaynatalım. Suyumuz kaynamaya başladığında artık hazır demektir. (Su sıcak olduğu için lütfen dikkatli olun) Elde ettiğimiz karışımı tırnaklarımıza pamuk aracılığı ile iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Ve sonrasında tırnaklarımızı ılık su ile yıkayalım.

Skincare of a beauty female feet with camomile's flower

 1. Tırnak Uzatan ve Güçlendiren Maske Tarifi Malzemeleri:
 • 1 yemek kaşığı badem yağı
 • 1 yemek kaşığı susam yağı
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı limon suyu

 Tırnak Uzatan ve Güçlendiren Maske Tarifi Malzemelerimizi hazırladığımıza göre Şimdi Tırnak uzatan ve güçlendiren maske tarifine başlayabiliriz. Bir kabın içine hazırladığımız badem yağını, susam yağını koyalım ve harmanlayalım Sonra harmanladığımız karışımın içerisine hazırladığımız 1 yemek kaşığı zeytinyağını ve 1 adet limon suyunu ilave edelim.

Ve daha sonrasında bunu tırnaklarımıza uygulayalım. Ve 10-20 dakika aralığında bekleyelim. Sonrasında tırnaklarımızı ılık suyla güzelce temizleyelim.

Şunu da belirtmek gerekir ki bu maske tarifi tırnaklarınızı beslemekle kalmaz aynı zamanda uygularsanız cildinizin de sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ