Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Sivilce Tedavisi Maden Suyu (Soda) Kullanımı

Birçok kişi cilt türüne göre değişkenlik göstermesiyle birlikte sivilcelerle sık sık karşılaşır. Özellikle ergenlik dönemine giren ya da ergenlik döneminden çıkmak üzere olan gençler.

Tıpta sivilceler için birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Ve bunların bir çoğu da işe yaramaktadır. Tedavilerden sonuç alamayan hastalar için söylemek gerekirse bunun sebebi yanlış teşhis ve cilt tipi ayrımıdır. Sivilcelerin kişiler üzerinde ağrı sızı ve benzeri etkiler göstermemesine rağmen hep rahatsız etme gibi bir durumu var. Özellikle de psikolojik olarak etkilemesi. Tıp tedavilerinden sonuç alamayan ya da henüz bu tedavilere başlamadan kendi sorununu kendi çözmek isteyenler için biraz soda (maden suyu) tedavisinden bahsedelim.

Neyin Ne Olduğuna ve Nasıl Yapacağına Karar Vermek!

silvilce-tedavisi-2
Öncelikle yapılması gereken eğer bekar iseniz, sivilcelerin çıkış sebebinin bulunmasıdır. Çünkü bu sivilceler ergenlik sivilcesi de olabilir, her hangi bir gıdaya olan alerjiden de olabilir ya da başka birçok sebebi olabilir. Sebebin bulunması sonuç için çok etkili olacaktır. Soda kullanımı da bu alanda önemlidir lakin, dikkatli bir kullanım gerekiyor. Maden suyunun o güzide etkisi, çok yanlış kullanılarak daha da kötü sonuçların çıkmasına neden olabilir.

Maden Suyunu Kullanmadan Önce

silvilce-tedavisi-1
Maden suyunu kullanacak kişinin öncelikle yüzünüzün ılık bir su ile yıkanmış olması önemli bir kıstastır. Bunun yapılması maden suyunun etkisini artıracaktır ve daha güzel bir sonuç alınacaktır. Çünkü maden suyunda yer alan mineraller, besleyici bir özelliğe sahip olduğu için pamuk yardımı ile sivilcelere uygular iseniz kurutucu ve cilt besleyici bir desteği olacaktır.

Maden Suyunu Ne Aralıklar İle Kullanabilirim?

silvilce-tedavisi-3
Namı diğer soda olarak bilinen maden suyu, kullanılmadan önce ılık bir ortamda bekletilmelidir. Soğuk olarak uygulanır ise, cildin tahriş olmasına alt yapı oluşturulabilir istenmeden. Bu yüzden oda sıcaklığı ısısında bekletmek, daha doğru olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ