Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri ve Hızlı Kilo Verme?

Diyet yapan herkesin kafasında kesinlik şu soru vardır. Her sitede başka bir şey yazıyor ben bunlardan hangisi uygulayayım?

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Bu soruya verilecek net ve kesin bir cevap vardır. Diyet sitelerinin hepsinde farklı diyet şekilleri ve beslenme şekilleri anlatılır. Bunlar aslında her kişiye özel değil normal bir metabolizma göz önüne alınarak yazılmış diyetlerdir. Kişi bu diyetlerin hangisinin kendi bünyesine uygun olup olmadığını kendisi belirlemek zorundadır. Bunun içinde yapılacak en doğru yol bir diyetisyene danışmaktır.

saglikli-kilo-verme-1

Kesinlikle şu bir gerçektir ki bizim diyete başlama şeklimizde yanlıştır. Diyete başlarken kilo vermeliyim diye başlarız. Aslında ben 10 kilo vermeliyim ve şu bölgemden vermeliyim diyerek başlamak en doğrusudur. Çünkü vücutta depolan gıdaları yakmak için değişik diyet ve egzersizler uygulanır. Karın bölgesinde oluşan yağlanma için karın egzersizleri kalça bölgesinde oluşanlar için squat egzersizleri gibi.

Aşağıya ile ilgili bir liste sıraladık. Bu liste artık sizin için yararlı olacaktır.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

 1. Uygulanması en kolay diyet neyse onu diyetisyen kontrolünde uygulamaya başlayın. Eğer böyle bir şansınız yok ise kendiniz vermek istediğiniz kilo ya da bölgeyi belirleyip bir diyet programı oluşturunuz. (Ama tavsiyemiz her zaman diyetisyen kontrolünde diyet yapılmasıdır.
 1. Günde en az 1,5 litre su içmeniz gerekir. Su içme kilo verme sürecinde çok önemlidir. Vücuttaki mikropları, zehirleri vücuttan uzaklaştırır.
 1. Eğer sağlıklı kilo vermek istiyorsanız suyunuzun içine 3-4 damla limon sıkabilirsiniz. Limon da hem metabolizyayı hızlandırır, hem doğal antiseptikti ve antioksidanlar içerir. C vitamini içerir ve hastalıklardan korur ve böylece gereksiz ilaç kullanarak vücuduza kimyasal sokmamış olursunuz. Bu da vücudunuzda asit oranını azaltır ve daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

saglikli-kilo-verme-3

 1. Öğün sayınızı yaptığınız diyete göre ve aldığınız kaloriye göre ayarlayın. Diyetiniz izin vermiyorsa öğün sayınız üçü geçmemelidir. Öğün sayınızı artırmayacağınız gibi kesinlikle öğün atlamayın. Çünkü vücut aç kalırsa yağ yıkımı yavaşlar.
 1. Diyet yapmak bir başlangıçtır bunu koşu, yürüyüş, airobik, squat gibi aktivitelerle taçlandırmanız gerekir.

saglikli-kilo-verme-spor

 1. Akşam yemeği ile uyku arasında minimum 3.5 saatlik bir zaman dilimi koymayı unutmayın. Eğer uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz de bozulabilir. Bu da kilo verme sürecini olumsuz yönde etkiler.
 1. Sağlıklı bir zayıflama için yeşil çay, bitki çayı, zayıflama çayı tüketmeniz gerekecektir.
 1. Günde iki fincanı geçmemek şartıyla diyete yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşilçay içebilirsiniz.
 2. Yemeklerinizi yavaş yemeniz doyma hissinin artırır. Ve mideniz daha rahat eder.
 1. Düzenli uyumaya özen gösterin çünkü kilo verme sürecinde düzenli uyumak çok önemlidir. Mümkün olduğu kadar akşam erken yatıp sabah erken kalkarak spor yapmaya özen gösterin.
 1. Aşırı tuz kullanımından kaçının çünkü aşırı tuz suyu vücutta tutarak sizi hem daha şiş gösterir. Oysa ki sizin spor yaparken ter atmanız en sağlıklı olandır.
 1. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız sebzelere, meyvelere ve protein içeren gıdalara ağırlık vermelisiniz. Tabii ki lifli gıdalara da. Bunun için Sağlıklı Beslenme Piramidi adlı yazımızı incelemeniz sizin faydanıza olacaktır.

saglikli-kilo-verme-4

 1. Sağlıklı hızlı kilo vermek istiyorsanızöğün aralarında 3 ceviz, bir bardak yoğurt ya da bir salatalık veya 1 bardak ayran ufak kaçamaklar yapabilirsiniz. Tabii ki bu acıkanlar için geçerli.
 1. Hızlı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle koladan uzak durmanız gerekmektedir.
 1. Günde en fazla 2 dilim tam buğday ekmeği tüketmelisiniz.
 1. Nasıl kilo verilirdiye kara kara düşünmeyin ve stresten kaçının. Çünkü vücudunuzun stres altında iken kortizol hormonu salgıladığını ve bu hormonun da yağlanmaya neden olduğunu unutmayın.
 1. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız güzel bir kahvaltı sizin ödülünüzdür. Çünkü kahvaltı sizi daha tok tutar ve diğer öğünlerde daha az yemenizi sağlar.

saglikli-kilo-verme-2

NOT: Bu önerilerimizi dikkate almanız sizin sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi yani zayıflamanızı sağlayacaktır.

Hızlı Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için öncelikle vücudumuzun harcadığı kaloriyi bir düzene oturtmamız gerekmektedir. Bunu yapabilmemiz için yediğimizden içtiğimize yattığımız saatten kalktığımız saate ne varsa dikkate almamız şarttır. Bunlar bizi zayıflatmak için ya da forma sokmak için kesinlikle gerekli olan şeylerdir.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ilk etapta şu maddelere kesinlikle uyalması gerekir.

Kahvaltıda Acı Tüketin (Acı baharatlar)

Sağlıklı Uyku (Düzenli Uyku)

Uyandıktan Sonra Metabolizmanızı Hızlandırın

Su Tüketimine Önem Verin

Ağız Sağlığınıza Önem Verin

Yeşil Çay ve Türk Kahvesinden Vazgeçmeyin

Sabah Duşunuz ve Masajınız

Bunlara dikkat etmemiz kısa sürede yak yakmaya başlayacağımız ve vücudumuzu istediğimiz biçime getireceğimiz anlamına gelir. Şimdi birazda Sağlıklı kilo verme yöntemlerinden bahsedelim.

Aşağıdaki makalelerimiz de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bacakları İnceltmek İçin Öneriler

Selülitlerden Korunma Yöntemleri

Sağlıklı Kilo Vermek için 7 Püf Nokta

Kilo Veremiyorum Diyorsanız?

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ