Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu: Ankilozan Spondilit Kürü ve Kür Tedavisi..

Romatizma rahatsızlıkları genel bir tanımdır. Modern tıbbın tanımladığı 200 ün üzerinde çeşidi vardır. Almanya'da tabipler odasının açıkladığına göre 400 ün üzerinde çeşidi olduğu belirtilmektedir.

Ankilozan spondilit

Ankilozan spondilit olarak tanımlanan ve “iltihaplı eklem romatizması” olarak da bilinen romatizma şikayetlerine karşı bitkisel kür önermekteyim. Bu bitkisel kürün herhangi bir yan tesiri yoktur. Önermiş olduğum romatizma kürü, perfore edilmiş kiraz sapı ile doğru zamanda toplanmış ve perfore ısırganın bir türü ile lavantanın bir türüdür. Ayrıca dıştan sürülmek üzere ardıç yağı gönderilmektedir. Romatizma ağrılarının çözümünde ağrı kesicilerin kullanılması sadece semptomatik bir tedavidir. Yani ağrıyı ortadan kaldırıcıdır.

eklem agrilari

Kullanılan ilaçlar romatizmayı ortadan kaldırmamaktadır, yani kesin bir tedavi değildir. Sadece, romatizma hastalığının şikayetlerini geçici olarak bertaraf etmektedir. Romatizma hastaları ilaçlarını kullandığı müddetçe şikayet yaşamamaktadırlar.

Benim geliştirmiş olduğum destekleyici bitkisel kür ise, Ankilozan spondilit (iltihaplı eklem romatizması) rahatsızlığını hem tedavi ediyor hem de hastalığı ortadan kaldırmaktadır. Önermiş olduğum destekleyici kürün kullanım süresi yaklaşık 1 ay sürmektedir. Ankilozan spondilit hastalarının uygulamaya başladığı bu bitkisel destekleyici kür, vücutta depolanarak birinci haftadan sonra etkisini yavaş yavaş göstermeye başlamaktadır. İkinci haftadan itibaren de tedavi etmeye başlamaktadır.

Ankilozan Spondilit Tedavi Edilmezse Ne Olur? 

  • Ankilozan spondilit tedavi edilmezse akciğer kapasitesi oldukça azalır buda hasta için  en ağır şekilde tedavi gerektirir.
  • Akciğer kapasitesinin azalması akciğerde oluşacak enfeksiyonların daha hızlı ve daha kolay şekilde ortaya çıkması demektir. Hastanın günlük yaşamda nefes alıp verirken kapasitesinin oldukça düşmesi ve zorlanması ortaya çıkacaktır.
  • Omurgadaki hareket kısıtlılıkları baş gösterir. Bu da gün içerisinde eğilip kalkerken sıkıntı çekeceğimiz anlamına gelir.
  • Ankilozan spondilit ileri seviyelere ulaştıysa, yani kalçalara kadar yayıldıysa bu ayakkabımızı giymemizi bile engelleyecek demektir. Bütün bu belirtilerin yanı sıra vücudumuzdaki ağrılar artacaktır.
    bel agrisi
  • Ankilozan spondilitin ilk safhalarında bir takım ilaçlar kullanılarak ağrılar kontrol altına alınabilir belki ama Ankilozan spondilit tedavi edilmezse çok ciddi şekilde  sonuçlar doğurur.
  • Bu ciddi sonuçların başında vücuttaki gözle görülebilecek şekilde şekil bozukluklarının oluşmasıdır. Tabi bu durumda ağrılarda çok ileri seviyelere ulaşacaktır.
  • Ankilozan spondilitten dolayı vücutta hareketsiz baş gösterecektir. Ve bu hareketsizliğin ardından çeşitli metobolik hastalıklarda ortaya çıkmaya başlayacaktır.
  • Ankilozan spondilit’e ne kadar erken tanı konur ve ne kadar erken tedaviye başlanırsa hasta için bu çok ciddi şekil bozukluklarından kurtulmak ve çeşitli metobolik hastalıklara maruz kalmamak anlamına gelmektedir.

NOT: Her zaman söylediğimiz gibi hastalığınızın tedavisi ve teşhisi için öncelikle doktorunuzla görüşünüz.

Ve ayrıca Ankilozan Spondilit Kürü ve Kür Tedavisi adlı makalemiz de sizlere yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ