Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

Parfüm sıkarken yaptığımız hatalar nelerdir? Parfümlerin en doğru kullanımı nasıldır?

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullandığımız ürünlerden bir tanesi parfümdür. Çoğu insan parfüm kullanımını yanlış uygular. Parfümleri bocalamak, parfüm banyosu yapmak yanlıştır. ”Parfümleri nasıl kullanmalıyız ve nerelere sıkmamız gerekir?” diyecek olursak;

Parfümleri nabız noktalarımızın olduğu yerlere sıkmak gerekir. Bileklerinize, boynuza, dirseklerinize ve diz arkalarınıza kullanmak kalıcığı daha çok artıracaktır.

Parfüm kullanırken; parfümü kıyafetlerimiz üzerimizdeyken değil, kıyafetlerimizi giymeden önce sıkmalıyız. Çünkü çoğu parfümün içeriğinde yağ bulunduğundan dolayı kıyafetlerde leke yapar ve çıkması kolay değildir. Parfümü vücudumuza sıktığımız zaman da, vücut ısındıkça parfüm molekülleri harekete geçerek çok daha hoş bir koku yayar ve parfüm çok daha kalıcı hale gelir.

Parfümü vücudumuca sıktıktan sonra ovalamamak gerekir. Ovaladığımız zaman orjinal kokusundan farklı bir koku oluşabilir. Parfümü en doğru şekilde kullanmak için, vücudumuza 15-20 cm uzaktan sıkmamız yeterlidir.

Parfümü kullanmadan önce cildimizi kokusuz bir nemlendirici ile nemlendirmek gerekir. Nemsiz cilde nazaran, nemli ciltte parfüm daha çok kalıcı olur.

Parfümün kalıcı olması için bir diğer tavsiye ise, parfümü saç fırçanıza sıkıp saçlarınızı taramak olucaktır. Parfümü direk saçlara sıkmak, saçların daha çabuk yağlanmasına sebep olurken saçlarınız yoğun bir şekilde parfüm kokmayacaktır.

Parfümlerinizi serin,kuru ve ışık olmayan yerde muhafaza etmekte fayda var.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ