Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Oje İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Oje sürerken yapılan hatalar, ojenin doğru kullanımı ve püf noktaları hakkında önemli olan 7 madde...

1-Oje Şişesinin Hazırlanışı

Oje şişesini çalkalamak, hava kabarcıkları oluşmasına neden olacaktır. Bundan dolayı oje şişesini çalkalamaktan kaçının. Bunun yerine oje şişesini avuçlarınızın içinde ileri geri yaparak hazırlamalısınız.

2-Oje Şişesinin Kapağını Açamamak

Eğer oje şişesinin kapağını açmakta zorluk yaşıyorsanız, sıcak bir suyun içine oje şişesini ters olarak yerleştirin ve su sadece kapağın bitimine kadar olan kısma gelecek şekilde olmalıdır. Bu sayede şişeyi kolayca açabilirsiniz.

Ojenin kapağının daha kolay açılması için bir başka öneri ise; ojenin kapağını kapatmadan önce, oje şişesinin ağzına vazelin sürmeniz ojenin bir sonraki kullanımında kapağının daha kolay açılmasına sebep olacaktır.

3-Ojenin Parmağa Bulaşması

Oje sürerken parmağınıza taşırıyorsanız eğer, tırnaklarınızın etrafına vazelin sürebilirsiniz. Bu sayede parmaklarınıza oje bulaşsa bile çıkması çok kolay olacaktır.

4-Neon Renk Oje Kullanımı

Neon renk ojelerinizi kullanmadan önce 1 kat beyaz oje sürmeniz, neon renklerinin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

5-Ojenin Kolay Kuruması

Eğer aceleniz varsa ve ojelerinizin daha çabuk kurumasını istiyorsanız, oje sürdüğünüz parmakları içi buz dolu soğuk bir suda bekletebilirsiniz.

6-Tırnak Cilası Kullanımı

Ojelerinizin üstüne her zaman tırnak cilası sürmeyi unutmayın. Bu sayede ojeniz daha parlak ve düzgün olacaktır. Tırnak cilasını tek başına da kullananilirsiniz.

7-Oje Kullanımı Sebebiyle Sararan Tırnaklar

Eğer ojenizi çıkardıktan sonra parmaklarınız eskisi gibi gözükmüyorsa veya siyah bir oje kullanımı sonrasında parmaklarınızın rengi sarardıysa; tırnaklarınızı oksijenli su, karbonat ve sıcak su karışımında 1 dakika boyunca bekletmeniz tırnaklarınızın eski görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Tırnak sararması için bir diğer öneri ise herkesin evinde mutlaka bulunan limondur. Tırnaklarınızı limonlu suda bekletmek tırnaklarınızın beyazlamasına ve parlamasına yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ