Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Meyvelerin Mucizevi Faydaları

Kan şekeri ve tansiyonu yükselenler, sindirim sistemi bozuk olanlar, kabızlık sorunu olanlar, cilt lekeleri olanlar, kemik erimesi olanlar ve ağrısı olanların tüketmesi gereken meyveler...

ELMA

A, B6, Cve E vitamini içerir, antioksidan açsısından zengin bir meyvedir ve elmanın kan şekerini dengeleyici özelliği vardır. Sinir sistemine iyi gelir ve kalp sağlığı için iyi bir besindir. Yaşlanmayı geciktirir.

MUZ

Faydaları oldukça fazladır. Yoğun bir şekilde A, C, E ve K vitaminleri içerir ve protein açısından zengindir. Muz kabuğu cilt hastalıklarına iyi gelir, cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Göz sağlığı için faydalıdır, kan şekerini dengeler, sindirimi kolaylaştırır, böbrek ve bağırsaklar için faydalıdır.

KİVİ

C,E ve K vitaminleri açısından zengindir ve yüksek potasyum içerir. Kalp sağlığını korur, sindirimi düzenler ve kabızlığa iyi gelir. Soğuk algınlığından korunmak için tüketilmesi gereken bir meyvedir.

KARPUZ

C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Karpuzun ferahlatıcı özelliğinin yanında, içinde bol su barındırdığı için susuzluğu giderici bir yapısı vardır. Böbrekleri temizlediği gibi, içindeki çekirdeği sayesinde kan basıncını düzenler. Kolon kanseri, diyabet, astım ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi gelir.

KAVUN

A, B1, C vitaminlerini içerisinde barındırır. İçindeki su oldukça fazladır. Cilde verdiği faydaları önemlidir. Cildi tazeler ve gerginleşmesini sağlar. Antioksidan özelliği vardır ve kanı temizler.

KAYISI

A,B,C ve P vitaminleri açısından zengin bir meyvedir. Kayısı, kabızlığı giderir ve sindirimi kolaylaştırır.  Kansızlığa iyi geldiği gibi cilt ve saç için yararlı bir besin kaynağıdır. Kemik erimesini önler ve uykusuzluğa iyi gelir.

KİRAZ

A,B ve C vitamini içerir. Ağrı kesici özelliği vardır ve aspirinden daha güçlü bir etkisi vardır. Kan şekerini düşür, cildi temizler ve sivilcelere iyi gelir. Kabızlığı giderici özelliği yanında, vücuttaki nikotinin dışarı atılmasına yardımcı olur.

ŞEFTALİ

Şeftali, yoğun bir şekilde B ve C vitamini içerir. Şeftali yaprağının kaynatılıp içilmesi, böbrek solucanlarını düşürür. Kuru ve yorgun ciltler için, şeftali maskesi iyi gelir. İdrar sökücüdür ve sinir sistemini çalıştırır.

DUT

İçerisinde zengin protein vardır. A,E,C ve K vitaminleri açısından çok zengindir. Kalsiyum ve demir kaynağıdır. Kanseri önler, kolestrolü dengeler ve kan şekerini düşürür. İdrar söktürücü özelliğinin yanında ateş düşürücüdür. Antioksidan özelliği vardır ve hastalıklar için tedavi edici olarak kullanılır.

ÇİLEK

C vitamini bakımından zengindir. İçinde yoğun olarak fosfor ve demir vardır. Tatlı ihtiyacınızı giderir ve şeker oranı yüksek değildir. Cilde aydınlık verir, diş ve diş etlerine iyi gelir. Ateşi düşürücü etkisi vardır.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ