Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Makyajsız Daha Güzel Görünmenin Sırları

Güzel görünmek için, makyaj yapmaya gerek var mıdır ya da makyaj yapmadan da güzel görünmek mümkün müdür? Tabiki mümkündür. Birçok kişinin cildinde şikayet ettiği kusurları olabilir. Bu nedenle makyaja başvurabilirsiniz.  Fakat makyaj yapmadan da daha güzel görünmek sizin elinizde.

Her bayan olduğundan daha çekici ve güzel görünmek ister ve bunun sonucunda hemen hemen her bayan makyaja başvurur. Makyaj, yüzümüzdeki hatları daha çok belirginleştirir, kusurlarımızı kapatır ve daha güzel bir görünüm elde etmemizi sağlar. Fakat makyaj yapmadan da daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmek çok kolay…

Bakımlı olmak, kendimize bakım yapmak çok önemlidir. Makyaj yapmadan da güzel olmanın sırrı bakımlı olmaktan geçer diyebiliriz. Kendimize bakım yaparak, daha sağlıklı ve daha canlı bir görünüm elde edebiliriz.

Temiz ve Bakımlı Cilt

İlk olarak cilt bakımını kesinlikle tüm herkesin yapması gereklidir. Bakımlı olmak temiz olmak demektir. Cildin her zaman temiz olması gerekir ki cilt nefes alsın. Cildin nefes alması için yapmamız gereken şey, gözeneklerimizi temizlemek olacaktır. Cildimizi siyah noktalardan arındırarak bunu sağlayabiliriz. Haftada bir kere cildimize peeling yapmayı ihmal etmememiz gerekir. Bu sayede cilt hem ölü derilerden arınmış olur, hemde daha sağlıklı bir cilt elde etmiş olursunuz.

Peeling yapmak için kozmetik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Eğer kimyasal yerine doğal bir yöntemle peeling yapmak istiyorsanız, toz şeker ve zeytinyağı karışımı ile cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olursanız, makyaj yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Maskarasız Uzun Kirpikler

Her bayan daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak ister. Bunun için ise kozmetik ürünü olan maskara, diğer adı ile rimel kullanmayı tercih ederler. Rimel kullanmamak ve daha sağlıklı kirpiklere sahip olmak için, kirpiklerinize bakım yapmanız gerekir.

Daha uzun kirpikler için yapmanız gereken şey, doğal bitkisel yağları ile kirpiklerinizi beslemek olacaktır. Aktarlardan temin edebileceğiniz; tatlı badem yağı, hint yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı veya sadece vazelin kullanmanız kirpiklerinizin uzaması için etkili yöntemlerden birisi olacaktır. Sağlıklı, daha uzun ve daha gür kirpiklere sahip olursanız maskara sürmenize gerek kalmayacaktır.

Zararlı Güneş Işınlarından Korunmak

Cildimizin daha pürüzsüz olması için, güneşin zararlı etkilerinden dolayı oluşan lekelerin oluşmaması için ve ciltte oluşacak erken yaşlanma belirtilerini engellemek için cildimizi her daim korumamız gereklidir.

Bunun için yapmamız gereken şey içerisinde SPF (Sun Protection Factor – Güneş Koruma Faktörü) içeren kremler ile cildimizi nemlendirmek olacaktır. Güneşli havalarda dışarı çıkarken güneş kremi kullanmak, güneşin zararlı ışınlarından korunmamıza yardımcı olacaktır.

Bakımlı Dudaklar 

Kurumuş ve bakımsız dudaklar daha güzel ve daha sağlıklı görünmemizi engeller. Cildimizin bakıma ihtiyacı olduğu gibi dudaklarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Bakımlı ve ölü derilerden arınmış dudaklar her zaman daha sağlıklı görünmemizi sağlar.

Bunun için dudaklarımıza peeling yapmamız gerekir. Toz şeker ve bal karışımı ile dudaklarımıza masaj yaparak, dudaklarımızı ölü derilerden arındırmış oluruz. Bal kullanmamız, dudaklarımızın nemlenmesine yardımcı olacaktır. Peeling yaptıktan sonra dudaklarımızı dudak nemlendiricisi ile nemlendirmeyi unutmamalıyız.

Unutmayın ki, her bayan güzel ve özeldir. Makyaj yapmadan da siz her zaman güzelsiniz. Kendinize güvenin ve her zaman gülümseyin.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ