Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Kuruyan Cilt Bakım Önerileri

Soğuk kış aylarında özellikle dudaklar, eller ve bacaklar en çok kuruyan bölgelerimizdir. Bu bölgelerin kurumamasını istiyorsanız ve bu durumu nasıl önlerim diyorsanız bu yazı tam size göre...

Yoğun Nemlendirici Kremler

Özellikle kış aylarında kuruyan cildimiz için gerekli olan ilk şey, yoğun nemlendirici kremlerdir. Cildimizin kurumaması için kış aylarında yoğun nemlendirici kremleri yanımızda bulundurmalıyız.

Ölü Hücrelerden Arınmak

 

Yoğun nem veren kremleri kullanmadan önce, ciltteki ölü hücrelerden kurtulmamız gerekir. Bunun için kuruyan bölgelere peeling yapılmalıdır. Bu sayede, nemlendirici kremlerin vücudumuz tarafından emilmesi kolaylaşır ve daha çabuk etki eder.

Sabun Kulanımı

 

Kışın sert olan sabunlardan kullanmak, cildimizdeki yağı tamamen aldığı için ellerimizi kurur ve nemsiz kalır. Normal sabun kullanmak yerine, nemlendirici özellikli doğal sabunlar kullanmak kış aylarında ellerimizin kurumasını önler.

El ve Tırnak Bakımı

Ellerimizin bakımı, hem sağlığımız açısından hem de dış görünüş olarak önemlidir. Tırnak bakım yağları ile tırnaklarınıza bakım yapabilir ve içerisinde gliserin ve vazelin bulunan el kremleri kullanabilirsiniz. Bu sayede ellerinizin kurumasını önlemiş olursunuz.

Dirsek Bakımı

 

Soğuk aylar sebebiyle dirseklerimizin kararması, kuruması ve kabuklaşması büyük bir çoğunluğun problemi haline gelmiştir. Bunu doğal bir yöntemle gidermek için limon etkili bir çözümdür. Limon içerisinde ki C vitamini, cildin aydınlanmasını sağlar ve parlaklık verir.

 

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ