Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Kilo Verdiren ve Zayıflatan Gıdalar

Kilo vermek için bir çok yolu deneriz. Ama bunlardan bazıları faydalı olur bazıları olmaz. Bunun sebebi diyet yaparken listelerimizi eksik yapmamız. Ve hangi gıdaların kilo verdirici özelliği olup olmadığını tam bilmememiz.

Zayıflamak isteyen kişilerin yağlı gıdalardan kaçınması gerekir. Diyet programlarını sürdürülebilir olarak hazırlaması ve sürdürmesi gerekir. Aksatmadan az da olsa günlük egzersizler yapması gerekir?

Bunları yaparken kesinlikle pozitif düşünmeli, zihni ve vücudun ve zihnin buna göre hazırlanması gerekir. Çünkü bir diyet programında ortalama verilen kiloya ulaşılamayınca hemen karamsarlık başlar ve vücut direnci otomatikman düşer. Bunun kesinlikle yapılmaması gerekir. Çünkü her vücudun direnci farklıdır ve her vücudunu kendine göre bir yağ yakma şekli vardır. Bazal metabolizma farklıdır kısacak.

Karamsarlıktan uzak durulduktan sonra yapılması geren bir diğer şey ise hangi besinleri tüketmek gerektiğini bilmek. Diyet listelerinize ekleye bileceğiniz bazı besinlerden size bahsedelim.

Kilo vermek için hangi gıdaları daha doğrusu hangi sebze ve meyveleri tüketmek gerekir?

Tükettiğimiz gıdaların hangisinde yağ değeri fazla bunu bilirsek, gıda seçimini doğru yapmamız o kadar isabetli olacaktır. Lifli gıdaları tercih etmemiz ve karbonhidratlardan uzak durmamız kilo verdiren gıdaları seçmemiz için temel kriter olmalıdır.

Şimdi zayıflatan ve hızlı kilo kaybetmemizi sağlayacak bazı besinlerden bahsedelim. Listeyi biraz incelerseniz meyve ve sebzelerden oluştuğu göreceksiniz.

Her gün bir elma tüketmek hem doktoru uzak tutar hem de fazla kiloları.

yesil-elma
Elma, özellikle yeşil elma önemli bir yağ yakma maddesi olarak kabul edilir. Yeşil metabolizmayı yüksek çalışma hızına ulaştırır. Bu da vücudun önemli ölçüde yağ yakmasını sağlar.  Yeşil elma karın bölgesinde yağ sorunu yaşayanlar için tüketilmesi gereken bir meyvedir. Yeşil elmayı diyet listenize kesinlikle almanız sizin için faydalı olacaktır.

Yağ yakmanızı hızlandıracak diğer bir gıda ise yeşil çay

yesil-cay

yeşil elma gibi, yeşil çay bir başka mükemmel yağ yakma ajanıdır. Yeşil çayın birçok faydası vardır ve yağ yakma bunlardan sadece biridir. Kolay yağ yanması için vazgeçilmez bir içecektir. Yani, yeşil çay ile yağ yakma programını başlatmak sizin için güzel bir başlangıç olacaktır. Yeşil çayı tüketirken aşağıdaki kriterlere uyarsanız faydasını daha hızlı göreceğinizden hiç kuşkunuz olmasın.

  • Yeşil çay şekersiz tüketilmesi gerekir. Şekerden uzak durmanız vücudunuzun metabolizma hızını arttırarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Eğer şekersiz içemiyorsanız bal ile birlikte yeşil çayı deneye bilirsiniz.
  • Yine yeşil çaya farklı tatlar vermek için fesleğen ekleye bilirsiniz.
  • Yeşil çaydan iyi bir sonuç almak istiyorsanız günde en az bir fincan içmeniz gerekmektedir.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ