Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Zayıflatan İçecekler

Doğal ve sağlıklı içeceklerle hem karaciğeri arındırıp hem de kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Yatmadan önce içilecek bu içeceklerle metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olabilirsiniz.

Nane Çayı

Kilo verimini kolaylaştıracak ve karaciğerde olan zararlı maddeleri dışarı atacak olan nane çayının, bu özellikleri dışında vücudumuz için birçok faydası bulunmaktadır. Baş ağrılarına iyi gelen nane, aynı zamanda solunum yollarını açar ve ferahlık verir. Ağız kokusunu giderici özelliği vardır ve çay olarak tüketimi dışında, cilt güzelliği için de kullanılır.

Nane çayı nasıl hazırlanır?

İki tutam nane yaprağının üzerine bir bardak kaynamış su ekleyerek, bir-iki dakika daha kaynatıyoruz ve naneleri süzüyoruz. 1 ay boyunca her gece yatmadan önce tüketilmesi gereken bu çay, karaciğeri arındırarak, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

Limonlu Zencefil Çayı

Sindirim sistemini hızlandıran bu çay, çok daha fazla kalori yakmamızı sağlar. Aynı zamanda öksürüğe iyi gelen zencefil, hafızayı güçlendirmeye yardımcıdır. İltihap giderici özelliği sayesinde iyi bir antioksidan kaynağıdır.  Limon ise, fazla yağları eriterek kilo verimini arttırır. Aynı zamanda birçok derde devadır. Cilt güzelliği ve doğal maskeler içerisinde kullanılan limon, tırnak bakımları için de kullanılır. Romatizmaya iyi gelir ve iltihap gidericidir. Ateşi düşürmeye ve kabızlığın giderilmesine yardımcıdır.

Limonlu zencefil çayı nasıl hazırlanır?

Yarım limonun suyunu ve bir parça zencefilin üzerine kaynamış su ekleyerek 15 dakika demlenmeye bırakıyoruz. Haftada 3 kere gece yatmadan önce tüketilmesi, besinlerin sindirimini kolaylaştırır ve kilo verimi sağlar.

Papatya Çayı

Sindirim sistemini hızlandıran papatya çayı karaciğerin temizlenmesini sağlayan içeceklerden bir tanesidir. Mideye de iyi gelen papatya çayının vücudumuz için bir çok faydası vardır. Ağrılara iyi gelir ve bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcıdır. Kas gevşetici özelliği sayesinde kasılmalara iyi gelir ve uykusuzluğu gidermeye yardımcıdır. İltihap sökücü özelliği vardır ve bağırsakları çalıştırır. Oluşabilecek diş eti sorularının önüne geçer.

Papatya çayı nasıl hazırlanır?

1 tutam papatça çiçeğinin üzerine, 1 bardak kaynamış su ekleyerek 6-7 dakika demlenmesini bekliyoruz. Bir-iki hafta boyunca her gece yatmadan önce içilmesi gerekir. Böylece karaciğerin arınmasına yardımcı olacaktır. Kilo verimini hızlandıracaktır.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için ve sağlığınızı korumak için, düzenli beslenmeyi ve günlük egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ