Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Karın Eritme Egzersizleri

Karın bölgesinde ki fazla yağlardan kurtulmak ve karında kas oluşumu sağlamak isteyenler için çok faydalı olan bu karın egzersizler, dertlerinize deva olacaktır.

En zor eriyen bölge olarak bilinen karın yağları ile birçok insanın başı derttedir. Her zaman fit ve dümdüz bir karına sahip olmak her insanın mutlaka istediği şeyler arasındadır. Düzenli ve doğru şekilde yapılan egzersiz hareketleri ile dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz.

Karın Eritme Egzersizleri

Sguat Hareketi

Squat hem karın, hem basen, hem bacaklar için çok etkili bir harekettir. Bu egzersizi yapmak için; ellerinizi göğüs hizasında birleştirerek, bacaklarınızı omzunuzun genişliğinde olacak şekilde açın. Dik pozisyonunu bozmadan, oturur biçimde iyice eğilip daha sonra yavaşça geri kalkın.

Şınav Hareketi

Karın için çok faydalı bir hareket olan şınav hareketi ile karın bölgenizdeki yağlara veda edin. Bu egzersizi yapmak için; vücudunuz yüz üstü ve gergin bir biçimde, avuç içleriniz ise yere sabit olmalıdır. Göğüs kısmınız yere değmeyecek şekilde ve ellerinizi hareket ettirmeden eğilip kalkmalısınız.

Crisscross Hareketi

Karın için etkili olan hareketlerden bir tanesi crisscross hareketidir. Bu egzersizi yapmak için; sırt üstü uzanın ve ellerinizi boynunuzda birleştirin. Daha sonra kalçanız yere sabit olacak şekilde, kollarınızla birlikte sağa doğru dönün. Aynı anda bir ayağınız aşağıda, diğer ayağınız ise yukarı doğru kırın.

Plank Hareketi

Şınav kadar bu pozisyonda karın için etkili bir harekettir. Bu egzersizi yapmak için; şınav pozisyonunu alarak, ilk önce sağ dirsek ile beraber sağ kolunuzu yere koyun. Daha sonra sol dirsek ile birlikte sol kolunuzu da yere koyun. Ardından aynı işlemlerin tersini yapıp kalkarak ellerinizin üzerinde durun.

Makas Hareketi

Karında ki yağları eritmek için etkili egzersizlerden biri de makas hareketidir. Sırt üstü olacak biçimde, bacakları yukarı doğru uzatıyoruz ve teker teker, ilk önce sağ daha sonra sol bacağı indirip kaldırıyoruz. Bu egzersizi yaparken bacaklarınız düz olmalıdır ve bacaklarınızı kırmamaya özen göstermelisiniz.

Mekik Çekme Hareketi

Karın yağları ve karın kasları için bir diğer önemli ve başarılı egzersiz ise mekik çekmedir. Sırt üstü, elleriniz boynunuzda ve bacaklarınız hafif kırık olacak biçimde durmalısınız. Daha sonra ayaklarınız yerden kalkmayacak şekilde vücudunuzu yukarı doğru kaldırmalısınız. Tekrar sırt üstü yatarak aynı işlemleri tekrarlamalısınız.

Plankta Çapraz Diz Çekme Hareketi

Karında ki fazla yağdan kurtulmak ve kas oluşumunu sağlamak için için mükemmel bir egzersiz olan bu hareketi yapmak için; şınav çekme pozisyonuna gelerek, sağ ayağınızı sol kolunuza doğru çekmelisiniz. Daha sonra tekrar şınav pozisyonunda durarak sol ayağınızı sağ kolunuza doğru çekmelisiniz.

Kaslarınızın yorgun olmaması için ve kas ağrıları çekmemeniz için spor veya egzersiz hareketleri yaptıktan sonra ılık bir duş almanız tavsiye edilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ