Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Karaciğeri Arındıran Besinler

Tükettiğimiz birçok şeyde katkı maddesi bulunmaktadır. Bu katkı maddelerinin vücudumuza vereceği zararları yok etmek için tüketilmesi gereken besinler vardır. Bu besinleri tükettiğimiz de karaciğeri temizlemiş ve bu sayede vücudumuzda olan zararlı atıkları dışarı atmış oluruz.

Karaciğerin vücudumuzda ki önemi büyüktür. Vücut ısımızı dengelediği gibi yağların sindirilmesine yardımcı olmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin atılması için karaciğerin görevi oldukça önemlidir. Vücudu zararlı maddelerden temizlemek, daha dirençli olmak ve daha sağlıklı olabilmek için karaciğeri temizlememiz oldukça önemlidir.

Karaciğerin Temizlenmesini Sağlayan Besinler

Ceviz

İçerisinde çok güçlü antioksidan barındıran ceviz, yüksek vitamin ve Omega-3 yağ asitleri içerir. Karaciğerin temizlenmesinde büyük önem taşır. Karaciğerin yağlanmasını önler ve karaciğeri güçlendirici etkiye sahiptir. Aynı zamanda ceviz; uykusuzluğa iyi gelir, kansere karşı önleyicidir ve beyin sağlığı için çok önemlidir.

Avakado

Cilt sağlığında ve cilt bakım ürünlerinde kullanılmasıyla bilinen avakado, vitamin ve protein açısından çok zengindir. Vücut sağlığı için önemli olan avakado, içerisinde ki güçlü antioksidanlar sayesinde karaciğeri korur ve vücutta ki zararlı maddeleri yok eder. Aynı zamanda avakado; sindirim sistemini ve kan basıncını düzene sokar, kalp sağlığını korur ve zayıflamaya yardımcıdır.

Sarımsak

Karaciğer sağlığı için en önemli olan besinlerden birtanesi sarımsaktır. Güçlü bir antioksidandır ve iltihap giderici özelliği vardır. Sağlığı korumaya yardımcıdır. Karaciğerde oluşan zorlanmayı azaltan bir besindir. Aynı zamanda sarımsak; vücudu grip-nezle gibi hastalıklara karşı korur, ateşi ve tansiyonu düşürmede yardımcıdır.

Zerdeçal

Zerdeçalın vücudumuza faydaları oldukça fazladır. Karaciğerin temizlenmesi için tüketilmesi gereken zerdeçal, içerisindeki antioksidanlar sayesinde oluşan iltihapları gidermeye yardımcıdır. Aynı zamanda zerdeçal; bağışıklı sistemini güçlendirir ve kilo vermeye yardımcı bir besindir.

Üzüm

Lif oranı oldukça yüksek olan üzüm protein açısından da zengin bir meyvadır. İçerisinde ki Glutatyon ansioksidanı ile karaciğeri korumaya yardımcıdır. Aynı zamanda üzüm; migrene, hazımsızlığa, kabızlığa iyi gelir, meme kanserini korur ve mikropları öldürür.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ