Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Kadınların Vazgeçilmezi Oje

Gün içerisinde bir çok kadının vazgeçemediği kendinden bir parça olarak gördüğü şeylerden biri de ojedir. Aslında bir kaç dakikanızı ayırarak harika bir ojeye sahip olabilirsiniz.

Oje Sanatı

 • Ojeye başlamadan önce temiz bir tırnağa ihtiyacınız olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu yüzden tırnağınızın çevresindeki deriyi yani (kütikülleri) biraz geriye doğru itmeniz de fayda var. Çünkü böylelikle oje yapacağınız alanı biraz daha genişletmiş olursunuz. Şeker çizgili olan el tırnakları için (sol elde) gördüğünüz nane yeşilini seçebilirsiniz. (Sol el) için ise açık pembeyi alt kısma  ve üzerine de parlak pembeyi benek yapmak için kullanıyoruz. Siz bu renk karışımlarını istediğiniz gibi seçebilirsiniz.
  oje sanati - oje surme - www.diyetteyim.com
 • Daha egzotik olsun diye ise (yüzük parmağına) alt kısma kırmızı onun üzerine de parlak pembeyi deneye bilirsiniz. Benekleri yaparken size bir kürdan ya da ince uçlu olan bir nesne yardımcı olabilir. Fakat ince uçlu nesneyi seçerken ojeyi emmeyeceğinden emin olun.
  oje sanati - oje surme1 - www.diyetteyim.com
 • Şeker çizgili tırnaklar için  nane yeşilini kullanmıştık. İlk deneyimimizi yaşağıdığımıza göre şimdi olayı biraz daha komplike hale getirip daha egzotik şeyler deneyelim. İnce şekilde 5 adet bant kesin ve bunları tırnağınızın ortasına resimde gördüğünüz şekilde yapıştırın. Tabi isterseniz farklı şekilde de yapıştıra bilirsiniz. Ve uç kısımları şeker pembesiyle boyayın.
  oje sanati - oje surme2 - www.diyetteyim.com
 • Ojenin kuruması beklemeyin ve bant şeride çıkarın. Çıkarırken dikkatli olun.
  oje sanati - oje surme3 - www.diyetteyim.com
 • Eğer isterseniz olayı biraz daha ileri götürebilirsiniz. Bantları bir adet değilde iki adet kullanarak daha farklı renkler ekleye bilir daha farklı görüntüler elde edebilirsiniz.
  oje sanati - oje surme4 - www.diyetteyim.com
 • Oje sürme işimiz bittiyse eğer tırnakların üstüne temiz bir tırnak cilası sürün ve bırakın iyice kurusun. Sonuçlara bayılacaksınız.
  oje sanati - oje surme4 - www.diyetteyim.com
 • İşte tüm yapmamız gereken bunlar daha farklı tarzlarda yapılmış tırnak ojelerini aşağıdaki galerimizde görebilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ