Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

Günümüzde popülerliğini yükselten diyetlerden biri de bilindiği gibi İsveç Diyetidir. Oldukça etkili olan diyetler arasında yer alan İsveç Diyeti nasıl yapılır? Gelin birlikte öğrenelim.

Danimarka Diyeti olarak ta bilinen İsveç Diyeti, tam olarak 13 gün sürmekte ve her günün kendine ait diyet listesi bulunmaktadır. 13 gün boyunca doğru bir şekilde uygulanması dahilinde, alınan sonuçlar bizlere, 7 ile 20 kilo gibi güzel sonuçlar vermektedir.

isveç diyeti 7-20 kilo verme

Oldukça kısa bir zaman diliminde bu kadar kilonun verilmesinin yanı sıra İsveç Diyeti, gözlemlenen diğer diyetler arasında en avantajlı diyet listesi olarak gözlemlenmiştir.

Şu da çok önemlidir ki, İsveç Diyeti’ni 13 gün süre zarfında kurallarına uygun bir şekilde uygulayan ve zayıflama gösteren kişiler, gıdaların metabolizmada meydana getirdiği değişikliklerden ötürü 2 yıl boyunca verdikleri kiloları asla geri almamaktadırlar. Böyle olması, İsveç Diyeti için hem oldukça büyük bir avantaj, hem de bu diyetin tercih edilmesinin en temel sebebidir.

isveç diyeti metabolizma

İsveç Diyeti Listesi 13 gün boyunca uygulandıktan sonra, şayet daha fazla kilo vermek için devam etmek isterseniz, bunu 3 ay arayla tekrarlamanız gerekmektedir. Şayet verilen kiloları tekrar aldınız ve bu durumdan şikayetçisiniz. Verilen kiloların tekrar geri alınmasının ise tek sebebi diyetin metabolizma üzerindeki etkisinden kaynaklanmasıdır.

3 günde tam tamına 4,5 kilo verebilme imkanına sahip olacağınız İsveç Diyeti’ni, 3. günün sonunda bırakmalı ve tekrar etmek istemeniz halinde en az 1 hafta ara vermelisiniz.

isveç diyeti çay kahve

İsveç Diyeti boyunca, belirtilen gıdaların dışında asla çay, kahve ve meşrubat tüketiminde bulunmuyoruz. Kahveye de hiçbir şekilde belirtilenin dışında ek katkı yapmıyoruz. Bununla birlikte İsveç Diyeti içerisinde belirli kurallar yer almaktadır, bunlara da kesinlikle uyulması gerekmektedir.

İsveç Diyeti’ni ve nasıl yapıldığı hakkında gerekli bilgileri öğrendiyseniz, artık sırada 13 gün boyunca yapacağınız diyet listesi var… Bu diyet listesine ulaşmak için İsveç Diyeti 13 Günlük Örnek Diyet Listesi linkine tıklayın ve hayal ettiğiniz o vücuda ulaşmak için diyetimizi hemen uygulayın…

Beslenmemize dikkat etmekle birlikte evde çok kısa zamanımızı alacak birkaç hareketi de yapmamız bizim yararımıza olacaktır. Çünkü diyet her zaman tek başına yeterli olmuyor. Evde Formda Kalmak İçin 10-15 Dakikanızı Ayırarak spor – fitness hareketleri yapabilirsiniz. Evde Formda Kalmak İçin 10-15 Dakikanızı Ayırın adlı makalemiz bu konuda size yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ