Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Hızlı Kilo Verdiren Diyetlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı kilo verdiren diyetlerin ortak noktaları enerji açısından düşük kalorili besinlerin tüketilmesi ve vücuttaki yağların yakılmasının amaçlandığı diyet çeşitleridir.

Hızlı diyetlerde ilk kısıtlanan şey her zaman karbonhidratları olmaktadır. Ve bunun yerine genelde meyve sebze tüketimi fazla önerilen diyetlerdir. Bunun yanı sıra protein ağırlıklı hızlı diyetlerde vardır. Bunlar belki bir iki hafta süreyle yapılmaktadırlar.

Bir iki günlük uygulanan şok diyetlerde mevcuttur. Ama uzmanların bir çoğu bu diyet şeklini tavsiye etmemektedir. Çünkü çok ağır bir programı vardır. Her bünye için uygun olmadığı görülmüştür. Şok diyetler yinede tercih edilirse eğer bir veya iki günü geçmemesine dikkat edilmelidir.

Hızlı diyetlerde egzersiz programını yoğun tutan haftada beş gün günde iki saat yapan kişiler için kas kaybı olma riski yüksektir. Çünkü bu programda vücudumuza su yetmeyeceği için vücut kasları yakmaya başlayacaktır.

Bu spor ve egzersizleri hızlı diyet uygulayanlar haftada üç gün ve gün de bir saat uygulayabilirler. (Tabiki her zaman söylediğimiz gibi diyet listelerini doktorunuza spor programını da spor hocanıza danışarak hazırlamanızdır.)

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ