Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Hızlı Diyet Listesi Nasıl Hazırlanır?

Diyet listesi hazırlanırken karbonhidratlardan ve şekerlerden günah keçisiymiş gibi kaçmak gerekir. Hızlı diyet listesi hazırlarken de durum aynı olmalıdır.

Hızlı diyet listesi hazırlarken karbonhidratları tutabileceğiniz en minimum düzeyde tutmanız gerekmektedir. Hiçbir zaman sıfır karbonhidratlı bir hızlı diyet listesi hazırlamayı düşünmeyiniz. Çünkü böyle bir durumda kesinlikle vücudunuz kas kaybedecektir.

Diyetlerinizde çok azda olsa karbonhidrat içeren yiyeceklerden bulundurunuz. Eğer hızlı diyet yapıyorsanız sabah bir miktar karbonhidrat tüketebilirsiniz. Ama akşam yemeğini minimum düzeyde tutmanız gerekmektedir.

Hızlı diyet yapan birçok kişi akşamları hiç bir şey yemezler. Bu da yanlıştır. Çünkü akşam hiçbir şey yemezseniz vücudunuz sabaha düşük bir şekerle uyanacaktır ve yediğiniz her şeyi depolamaya çalışacaktır. Çünkü şeker oranının düşmesi vücudunuza normalden daha fazla açlık hissi verecektir.

Her zaman belirttiğimiz gibi hızlı diyetler 1-2 haftadan fazla yapılmamalıdır. Ve kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Çünkü hızlı diyeti 1-2 haftadan fazla yaparsanız vücudunuzda kalıcı olarak metobolik düşüklükler görülebilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ