Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Hastalıklardan Korunmaya Yardımcı 5 Meyve

Bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirim sistemini düzenleyen, kalp sağlığını koruyan, oluşabilecek hastalıkları önleyen ve cilt sağlığına iyi gelen 5 meyve...

Vücudun gerekli vitamin, mineral ve proteinleri almaması sonucu, vücut dirençsiz kalabilir. Yoğun tempolu bir hayat geçirenler için de aynı durum söz konusudur. Vücut gerekli besinleri almadığı zaman, dirençsiz kalarak hastalıklara yakalanma riski fazlalaşır. Hastalıklardan korunmaya yardımcı aşağıdaki 5 meyve, daha sağlıklı olmanıza ve enerjinizi daha da çok yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Hastalıklardan Korunmaya Yardımcı 5 Meyve

Ananas

Ananas, C vitamini ve yağ yakıcı etkisiyle bünyenin yağ yakma hızını yükseltir ve böylece metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim sistemini hızlandırır. Yüksek lif etkisi ve antioksidan özelliğiyle de hücre yenilenmesine yardımcı olur. Soğuk algınlığına iyi gelen ananas, kemiklerin güçlenmesini sağlar. Cilt sağlığı için önemli bir meyve oluşunun yanında saç dökülmelerini önler.

Erik

A ve C vitamini, mineraller, potasyum ve lif kaynağıdır. Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcıdır ve vücuttan toksinleri atmada etkilidir. Kalp sağlığını korur ve şeker hastalığına iyi gelir. Kalp krizi, astım ve bronşit gibi hastalıklara yakalanmayı önler. Kansızlığa iyi gelir. Hatalıkları tedavi edici özelliği vardır.

Avokado

Avokado, cilt sağlığı için çok yararlı bir meyvedir.  A, B,C , E ve K vitaminleri açısından çok zengin olan avokado, mineraller açısından da zengindir. Deri sağlığını korumaya yardımcı olur. Kurumuş saçları onarma da iyidir. Ciltte oluşan tahrişleri giderir. Birçok meyveye göre yüksek protein kaynağıdır. Sindirim sistemini korur, kolesterol seviyesini düzenler. Kalp ve göz sağlığını korur. Kanser riskini azaltır.

Portakal

Portakalın iyi bir lif kaynağı olmasından dolayı kabızlığı önleyici özelliği vardır. Yükselen tansiyonu düşürme etkisine sahiptir. Vücudumuzda oluşacak damar tıkanıklıklarını önler. Grip ve soğuk algınlığına karşı bünyemizi korur. İçerisinde ki potasyum sayesinde yaşlanmayı geciktirir. Cildin kurumasını önlediği için ciltteki kırışıklıkların oluşumunu engeller. En sağlıklı besinler arasında yer alan portakalın, çocukların fiziksel gelişimine büyük katkısı vardır. Kanserden korunmamıza yardımcı olur.

Elma

Zengin A, E, B6, C, K vitamin kaynağıdır, yüksek miktarda potasyum ve mineraller içerir. Vücudu güçlendirerek, hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar. Alzheimer ve Parkinson hastalığına karşı koruyucudur. Kalp sağlığı için yararlıdır ve kolesterolü düzenlemeye yardımcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İshal ve kabızlığı giderir. Karaciğer için çok faydalıdır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ