Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Kür

Bilimsel olarak böyle bir kürün varlığı kabul edilmedi henüz. Ama düzenli ve sağlıklı beslenme hamilelikte de büyük bir etken.

Düzenli ve dengeli bir beslenme hem erkekte olsun hem kadında, sperm ve yumurta beslenmelerini olumlu yönde etkileyerek sayılarını ve sağlıklı olmalarını sağlamaktadır. Diyet yapmak olarak adlandırmasak da sağlıklı beslenme olarak adlandırabiliriz.

Kadınları gebeliğe hazırlanırken sağlıklı bir şekilde beslenmeyi amaçlamalıdır. Bunun için folik asit, demir, çinko, fosfor içeren gıdaları bol miktardı tüketmelidirler. Sebze ve meyveleri de unutmamak gerekiyor. Bu gıdalar yumurtaların sağlıklı bir şekilde oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Menüyü biraz daha genişletecek olursak, süt ve süt ürünlüri, yumurta, balık, kalsiyum içeren gıdalar ve baklagillerde listeye eklenebilir.

Hamileliğe hazırlanırken çak ve kafein gibi teinden zengin içicekleri oldukça az tüketmelidirler. Kola ve enerji içeceklerinide mümkünse tamamen bırakmaları sağlıklı bir gebelik için tavsiye edilir.

İlk başta da söylediğimiz gibi bir tek besini kullanarak gebe kalmaktan ziyade gebelik olasılığını artıracak ve sağlıklı bir gebelik sağlayacak gıdalar vardır. Bunlara dikkat edilmesi durumunda gebelik olasılığı yükselir. Ve sağlıklı bir gebelik öngörülür.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ