Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Gözaltı Morlukları İçin Lazer Tedavisi

Stres, yorgunluk ve yoğun iş temposu gibi sebeplerden ötürü oluşan ve kişiyi daha yaşlı bir görünüme sokan gözaltı morluklarıyla savaşmak artık dahada kolay.

Peki gözaltı morlukları ne sebepden oluşur?

Hemen açıklayalım. Gözlerin altında meydana gelen ve rahatsız edici bir görünüme sahip olan gözaltı morlukları, çalışma şeklinin yoğunluğu, aşırı stres, fiziksel veya zihinsel yorgunluk hali gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkabilmektedir.

gözaltı morlukları

Ne yazık ki gözaltında oluşan bu morluklar, gerek yorgunluk, gerekse uykusuzluk sebebiyle olsun daha yaşlı bir görünüme yol açtığı için, ister istemez hoş karşılanmayacak bir durumdur.

Gözaltı morlukları için en iyi çözüm yöntemlerinden en etkilisi lazer tedavisi sayesinde gözaltı morluklarından kurtulmaktır.

Lazerle Gözaltı Morluğu Tedavisi

Lazerle gözaltı morluğu tedavisi, kadın-erkek ayrımı olmaksızın birçokğunun başvurduğu ve estetik uygulama adı altında bu sınıfa dahil olan bir yöntemdir. Morlukların tedavisi sonrası, kişi daha dinamik bir duruş, daha canlı bir ifade ve estetik bir görünüme sahip olur. Bu sayede kişinin kendine olan güveni tekrar sağlanmış olur.

gözaltı morlukları lazer tedavisi

Ayrıca dış görünümün iş hayatında etkili olduğunuda baz alırsak, kariyer sahibi olmak isteyen insanlar için, yorgun, olduğundan daha yaşlı ve kendine güveni olmayan bir görünüm sergilenmesi kişi için negatif bir sonuç doğrurur ve bu durum hem o kişiyi hem karşı tarafı rahatsız edebilir. Bu sebeple kadın-erkek ayrımı olmaksızın kariyer yolunda ilerleyen ve estetik engelini ortadan kaldırmak isteyenler, sıklıkla estetik operasyonlara başvurabilmektedir.

gözaltı erkek kadın

Morlukların durumuna bağlı olarak, bazı hastalarda estetik operasyonla birlikte lazer uygulamasıda gerekebilmektedir. Gözaltı bölgesine yapılacak olan operasyonla gözaltında torbalanmaya sebep olan yağ dokularının yerleri değiştirilerek daha güzel ve daha düzgün bir görünüm elde edilebilmektedir.

Genellikle 30’lu yaşlardan sonra yoğun iş temposu, iş ve ev stresi derken oluşan gözaltındaki morluklar kişi için psikolojik desenformansyonlara neden olabiliyor. Ve lazer tedavisi denedikten sonra ki yüzlerindeki gülümseme görülmeye değer bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

gözaltı morlukları ortayaş

Bu operasyon sonrasında iyileşme süresi 5 – 7 gün arası gerçekleşmektedir. Sadece lazer yöntemi ile yapılan operasyonların, bazı durumlarda birkaç seans tekrarlanmasıda gerekebilmektedir.

Uzmanlar, özellikle estetik açısından kişinin kendisini, rahatsız edici problemlerinden kurtulmaları sayesinde, daha büyük bir öz güvenle toplum karşısına çıkabildiği ve bu sayede daha başarılı ve etkili olduğunu belirtmektedirler.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ