Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarından şikayet edenler, morlukları nasıl geçiririm diye merak edenler, kimyasal ürünlerden uzak durmak isteyenler için bazı öneriler...

Göz altı morlukları hemen hemen herkesin yaşadığı bir problemdir. Göz altı morlukları stres, üzüntü, yorgunluk ve uykusuzluk gibi sebeplerden oluşur. Kılcal damarların genişlemesiyle göz altları şişer ve görünüm açısından rahatsız edici bir durumdur. Bu problemle başa çıkmak için birçok kimyasal ürünler üretilmiştir.

K vitamini göz altı morlukları için üretilen kozmetik ürünlerinin temel maddesidir. K vitamini, kan damarlarını kuvvetlendirerek cilde esneklik verir. Eğer kimyasal olan ürün kullanmak istemiyorsanız, ekonomik bir şekilde evdeki malzemelerle de göz altı morluklarınızı azaltabilirsiniz.

Soğuk Uygulama

Göz altı morlukları için, yüzünüzü her sabah soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Daha sonrasında ise bir beze sarılmış buz parçaları ile soğuk uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede, kılcal damarlar sıkılaşarak şişkin görünümü azaltacaktır. Kılcal damarların genişlememesi için sıcak su kullanmamalısınız.

Yeşil Çay

Yeşil çayın içinde barındırdığı K vitamini nedeniyle göz altı morlukları için rahatlıkla tercih edilebilir.

Peki nasıl kullanılmalıdır diye soracak olursanız; eğer taze yapraklı yeşil çay demlediyseniz, içtiğiniz yeşil çayın soğumasını bekleyin ve yapraklarını bir beze sararak her iki gözünüzde de 20 dakika bekletin. Eğer sallama yeşil çay kullanıyorsanız, içtiğiniz yeşil çayın poşetlerini buzdolabında bekletin ve soğuk bir şekilde her iki gözünüze koyarak 20 dakika boyunca bekletin.

Salatalık

Salatalık göz altı morlukları için vazgeçilmez bir sebzedir. Salatalığın cildin rengini açma özelliği ve sulu olması sayesinde göz altı morlukları için tercih edilebilir.

Birçok kozmetik ürünlerin içeriğinde salatalık özü bulunmaktadır. Kimyasal ürün kullanmak yerine, bir salatalığı yuvarlak olarak dilimleyip buz dolabında beklettikten sonra gözlerinizde bekletmeniz göz altı morluklarınız için daha yararlı olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ