Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Ev Yapımı Doğal Deodorant

Dr. Erkan Şamcı ile kozmetik ürünlerinin zararlarından yoksun, doğal ve sağlıklı ev yapımı deodorant yapımı...

Kozmetik ürünlerinin vüdumuza olan zararları oldukça fazladır. Deodorant bunlardan bir tanesidir. Deodorantın kullanım amacı bilindiği üzere, ter kokularını önlemektir. Lakin deodorant kokuyu önlemesinin yanında, terimizi yok eder ve gün boyunca terimizi vücuttan atamayız. Bu da sağlığımız açısından kötü bir durumdur.

Kozmetik ürün olan deodorantlar bizim sağlığımızı bozabilir hatta kadınlarda meme kanserine yol açabilir. Bundan dolayı doğal ürünler kullanıp sağlığınızı güvene almalısınız.

 

 

 

 

DOĞAL DEODORANT YAPIMI

Malzemeler

Kakao yağı

Lavanta yağı

Mısır nişastası

Karbonat

Hazırlanışı

Kakao yağı katı bir halde olduğundan benmari usulü eritip kullanmalısınız. Malzeme miktarını, ne kadar yapmak istiyorsanız kullanacağınız kadar ve dilediğiniz ölçülerde fazlalaştırabilirsiniz. Sürülebilir kıvamda olması sizin için yeterli olacaktır.

Doktor Erkan Şamcı’nın tarifi olan yapımı oldukça kolay deodorantın içeriğindeki, kakao yağı vücudu besleyen yararlı bir yağdır. Vücudun nem dengesini dengelediği gibi teni yumuşacık yapar.

Mısır nişastası, bütün terinizi emer ve terden rahatsız olma durumunuz olmaz.

Karbonatın görevi, bakterilerin oluşmasını önleyerek kötü kokuların oluşmasını engeller.

Lavanta yağının ise antibakteriyel bir yapısı olduğundan hem bakteri oluşumunu engeller, hemde güzel ve ferah bir koku verir.

Giysilere bulaşma derdi yoktur. Kullanımı ve yapımı gayet basittir. Sağlığınızı olumsuz etkilemez ve doğal olmasıyla da güvenle tercih edilebilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ