Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Doğal Yöntemle Kaş ve Kirpik Uzatma

Birçok kadının ortak problemi kaş ve kirpiklerin kısa olması ve gür olmamasıdır. Kaş ve kirpiklerinin dökülmesinden, gür olmamasından ve kısa olmasından şikayetçi olanlar doğal ve etkili bir yöntemle sağlıklı kirpiklere sahip olabilirler.

Günümüzde birçok kadının problemi, kaş ve kirpik dökülmeleridir. Kaş ve kirpik ekimi son zamanlarda moda olan bir eylem haline geldi. Doğal ve gerçekmiş gibi duran bu kirpiklerin 2 aylık süreleri vardır ve sürekli tekrar edilmesi gerekir. Fakat bu yapılan işlem, orijinal kaş ve kirpikleri daha çok yıpratarak, kırılıp dökülmelerine yol açar.

En sağlıklı yöntem, bitkisel ve doğal yağlarla bakım yapmak olacaktır. Sağlıklı bir biçimde uzamasını isteyenler için ”Kaş ve Kirpik Uzatma Tarifi” sizlerle…

Kaş ve Kirpik Uzatma Tarifi

Malzemeler

• Tatlı Badem Yağı

• Hindistan Cevizi Yağı

• Hint Yağı

• Jojoba Yağı

• Sarımsak Yağı

• E Vitamini Yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Bütün yağları eşit miktarda ölçerek bir kabın içerisine aktarmalısınız. Kullanmadığınız herhangi küçük bir krem kabı veya bir cam şişede muhafaza etmelisiniz.

 Bu karışımı bir kulak çubuğu yardımı ile veya temiz bir maskara fırçası ile sürebilirsiniz. Gece yatarken bu karışımı sürmek daha uygun olacaktır. Çünkü gün içinde sürekli göz kapaklarımızı kırptığımızdan dolayı yapış yapış bir his olacaktır. Her gece yatmadan önce sürüp, sabahları su ile yüzünüzü yıkamalısınız.

1 ayda, gözle görünür şekilde etki gösterecek bu karışım ile kirpik ve kaşlarınızın öncekinden daha uzun olduğunu fark edeceksiniz.

Eğer sarımsak yağının kokusundan rahatsız olursanız, sarımsak yağını daha az miktarda eklemelisiniz.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ