Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum?

Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum cümlesi diyete başlayanlar için oldukça eski bir kavram. Bu cümleyi çünkü her zaman duyarız. Ama gerçekten diyet yapıp kilo veremeyenler de var.

Diyet yapıyorum ama bir türlü kiloveremiyorum diyorsanız bunun birçok sebebi olması mümkün. Kilo vermenizi engelleyecek en temel 3 faktör vardır.

İşte bu diyetteki sizi etkileyen 3 temel faktör

  • Diyet size özel değildir: Yaptığınız diyet siniz bünyenize göre değildir. Bunu biraz daha açacak olursak yaşınız, cinsiyetiniz, fiziksel aktiviteniz, yaşadığınız ortam, tükettiğiniz gıdalar gibi birçok faktör bunu etkilemektedir. Tabi diyet yaparken kendisini aç bırakan kişilerde zayıflamak çok zor olacaktır. Çünkü vücuttaki yağların yakılması ve metobolizmanın çalışması için bile vücut enerjiye ihtiyaç duyar. Bunun yanı sıra vücut kas kaybeder. Vücudumuzdaki kasların bile yağların yakılmasında ne kadar önemli olduğunu söylemiştik.

1

  • Hareketsizsinidir: Her zaman söylediğimiz gibi diyet yapmanın yanı sıra hafif egzersizler de yapmak her zaman gereklidir. Çünkü yediğinizden daha fazla yakamazsanız zayıflayamazsınız. Teknolojininde bize sunduğu kolaylıklardan yararlanarak birçok şeyi hareketsiz yapmaya başladığız aşikar. Bu yüzden yağ yakmak istiyorsak hareketli olmamız gerekmektedir.

televizyon izleyen bayan

  • Yeteri kadar su içmiyorsunuzdur: Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan biriside su tüketimidir. Su tüketimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ne kadar iyi diyet yaparsanız yapın, ne kadar hareket ederseniz edin vücut yaktığı yağları dışarı atamadığı için zayıflama olayı yavaşlayacaktır hatta belkide bünyenize göre duracaktır.

spor ve su icmek

Bu yüzden diyet yaparken size özel olan, yani yaşınıza, boyunuza, bünyenize, fiziksel aktivitelerinize özel diyet programı yapın. Bunun yanı sıra hareketli olmaya çalışın ve en önemlisi bol miktarda su tüketin. Bunların hepsini uzman eşliğinde yapmayı unutmayın.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ