Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Diyet Yaparken Açlık Hissettirmeyecek Besinler

Diyet yaparken, kendini sürekli aç hissedenler, devamlı bir şeyler yemek isteyenler, açlığını durduramayanlar için iştah kesen 10 yiyecek...

1- Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesinin kalorisi az, besleyici özelliği çoktur. Sabahları 1 kase yulaf ezmesi ile güne tok başlamamızı sağlar.

2- Yoğurt

İçeriğindeki kalsiyum ile zayıflamaya yardımcı olan yoğurdun, yine içeriğinde olan proteinleri sayesinde tok tutucu özelliği vardır.

3- Tarçın

Tarçının açlığı azaltıcı bir özelliği vardır. Tok tutmasının yanı sıra kan şekerini dengeleyici bir özelliği vardır.  Özellikle şeker hastalarının kullanmaktan korkmayacağı önemli bir besindir.

4- Yeşil Çay

Yeşil çayı, güçlü antioksidan özelliği ile vücudumuzun içindeki zehirli maddeleri yok eder. Karın bölgemizdeki yağları eritir, metabolizmayı hızlandırır, bağırsakları temizler. Yeşil çayı tarçın ile karıştırıp içtiğimizde bizleri tok tutar.

5- Yumurta

Önemli bir protein kaynağı olan yumurtanın tok tutucu özelliği vardır. Sabahları 2 adet haşlanmış yumurta ile açlık hissini en aza indirebilirsiniz.

6- Zeytinyağı

Zeytinyağını gün içinde yeteri kadar kullandığımız zaman metabolizmamızı hem desteklemiş, hem de kilo vermemizi kolaylaştırmış oluruz. Zeytinyağını salatalarımızda kullanarak tokluk hissini uzatmış oluruz.

7- Badem

Badem, tok tutucu bir besin olmasının yanı sıra, içinde kalp sağlığına etkili olan Omega 3 yağ asitlerini içerir. Ayrıca badem tüketenlerin kilo vermesi kolaylaşır.

8-Salatalar

Salatalar bizleri tok tutacak olan besinlerden bir tanesidir. Salataları dereotu ile birlikte kullandığımızda açlık hissini daha çok azaltırız. Salataları her öğünden önce 1 kase yememiz yeterli olacaktır.

9- Sirke

Salatalarımızda kullanılan sirke ile daha uzun tok kalabilirsiniz. Sirkenin içinde olan asetik asit sayesinde sindirim hızımız yavaşlar. Bu sayede kan şekerimiz daha düzenli olarak yükselir ve tok kalmamızı sağlar.

10- Çorba

Çorbaların su içeriği daha yoğun olduğundan ve mideye basınç uyguladığından dolayı çabuk doyarız. Diyet yapanlar için, protein içeren çorbalar gün içinde protein alımını azaltmış olurlar.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ