Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Dirsek Kararması Nasıl Önlenir?

Birçoğumuz dirsek kararmasından çirkin bir görüntü olmasından dert yanarız. Peki dirsek kararmasını nasıl önleriz ve kararmayı nasıl gideririz.

Dirsek kararması dirsek etrafında bulunan cilt yüzeyinde ölü tabakaların kalınlaşmasıyla meydana gelir. Bunun önüne geçebilmek için belirli aralıklarla ölü tabakasını dirsek etrafından uzaklaştırmak yöntemiyle kötü görünümden kurtulabiliriz.

Bunun en basit yöntemlerinden birisi ise Duş sırasında ince kese yardımıyla dirsek cildini tahriş etmeyecek şekilde ovalamaktır. Duş sonrası vücut daha nemli olduğundan dirsek etrafına yağlı bir krem yardımıyla masaj yapılarak ölü bölgeyi arındırmak gerekir buda oluşan dirsek kararmasının önüne geçecektir.

Esmer tenli insanlarda dirsek kararması kolay bir şekilde önlenemeyebilir. Dirsek kararması için bazı doğal yöntemler kullanılarak bu görüntüden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Bunun başında dirsek cildini limon suyu ile ovalamak ölü cilt derisini arındırmak mümkün olabilir. İlave olarak limon yerine belirli aralıklarla doğal zeytinyağı ya da yağlı kremler deri kararmasına önüne geçebilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ