Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Çörekotu ile Zayıfla

Çörekotunun ölümden başka her derde devası vardır. Vücudumuza faydaları oldukça çok olan çörekotu, zayıflamak ve metabolizmayı çalıştırmak için tüketilmesi gereken besinlerden biridir.

Çörek Otunun Faydaları

Çörekotu, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudumuzu oluşabilecek iltihaplanmalara karşı korur. Çörekotu mide sağlığı için çok önemlidir. Şeker hastalarının kullanması gereken ve onlara yararlı olan bu bitki, özellikle meme kanserine yakalanan bayanların çörekotu tüketmesi sonucu, meme kanserini yavaşlattığı görülmektedir.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörekotu yağı, vücudu kansere karşı korur. Alerji ve hastalıklara karşı bünyeyi korur. Kan şekerini düzenler, kolestrol ve tansiyonu düzenler, nefes almayı kolaylaştırır ve vücuttaki mikropları yok eder. Çöreotu yağı vücuda enerji verir. Ane sütünün artmasını sağlar ve cildi nemlendirici özelliği vardır. Grip ve nezle gibi hastalıklar için buruna 3 damla damlatılması sonucunda hastalık geçer. Gözlerdeki iltihapları gidermek için göze damlatılabilir.

Çörek Otu ile Zayıfla

Çörekotu ile zayıflamak için ilk kural evde taze olarak kendiniz ezip kullanmalısınız. Aktarlarda satılan ezilmiş çörekotunu almamanız gerekir. Çünkü içindeki uçucu maddeler sayesinde etkisi ve yararı daha az olacaktır. Çörekotunu ezerek tüketmeniz zor geliyorsa eğer, çörekotu yağından faydalanabilirsiniz. Günde, yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı çörekotu veya yarım çay kaşığı çörekotu yağı tüketmeniz metabolizmanızın çalışmasına ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tokluk hissi vereceğinden dolayı yemekleri daha az tüketmenizi sağlayacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ