Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Boy Uzatma Kürü

Boy uzatmak için uygulanacak boy uzatma kürü yaşları 12 ile 22 arasındaki gençler için geçerlidir. Boy uzatmanın yaşa göre uzatılabilme ortalaması aşağıda belirtilmiştir.

Boy uzatmanın üst sınır yaşı 22 dir. Boy uzatma kürü 6 ay ile 2 yıl uygulanabilir.
Boy uzatma kürü ile ortalama yaş dağılımı

Yaş aralığı Ortalama uzama [cm] 21 yaşa kadar
12 – 14 9 – 7
14 – 15 7 – 6
16 – 17 6 – 5
18 – 19 5 – 4
20 – 21 4 – 3
21 – 22 2 – 1

Birinci kural:

balik yemek

Torik, palamut, uskumru veya kefal balıklarından birisini haftada en az 3 defa 200-250 gr buğulama veya ızgara olarak tüketmektir. Bu balıkların sırt kısmındaki siyah etli kısım boy uzatmada etkili olan kısımdır.Boy uzatma kürünün uygulamasında iki kural vardır.

Çocuğunuza 12 yaşına kadar haftada 3 defa 250 gram dört balıktan birinin özellikle palamut balığının ızgara ya da buğulaması yapıldıktan sonra derisini kaldırıp sırt kısmındaki siyah etli kısmını yedirirseniz çocuğunuzun boyunun daha hızlı uzamaya başladığını hayretle göreceksiniz. 12 yaşından sonra bu kür yeterli olmayıp bitkisel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

İkinci kural:

biberiye melisa bitki cayi

Hiç bir yan tesiri olmayan bitkisel bir çayın 6 ay müddetle haftada 1 kere demlenip içilmesi gerekiyor.

Erkek Çocuklar İçin Biberiye Çayı:

Bibireyi çayının hazırlanışı oldukça basit. 1 bardak suyu kaynatıp 5-6 gram biberiye yaprağı ekledikten sonra 5-10 dk arasında demlenmeye bırakın. Ve sonrasında çocuğunuza tükettirin.

Kız Çocuklar İçin Melisa Çayı:

Melisa çayının hazırlanışı aynen biberiye çayının hazırlanışı gibidir. 1 bardak suyu kaynatıp 5-6 gram melisa yaprağı ekledikten sonra 5-10 dk arasında demlenmeye bırakın. Ve sonrasında çocuğunuza tükettirin.

Şunu unutmamalıyız ki boy uzatma kürü kemik gelişimini bitirmiş çocuklarda da etkilidir. Dikkat edilmesi gereken tek şey 6 ay bu kürü uyguladıktan sonra 1 ay ara vermektir. Bir ay ara verdikten sonra sonra tekrar 6 ay uygulamaktır. Bu şekilde 2 yıl uygulanması gerekir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ