Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Basen Eritme ve Kalçayı Şekle Sokma Hareketleri

Basenlerinizi ve bacaklarınızı eriterek kalçanızı şekle sokmak istiyorsanız, yapmanız gereken basit 3 hareket mevcut. Bunları yapmanız halinde emin olun ki kısa bir sürede faydasını göreceksiniz.

Basen ve bacak eritmek istiyorsanız kesin kes egzersiz yapmanız şarttır. Bunun başka bir alternatifi yok malesef. Ama bu sizi korkutmasın evde yapabileceğiniz ve sizi çok zorlamayacak bir kaç hareket var. Bunları mutlaka yapın. İşte evde günlük 3-5 set 10’ar adet yaparak kalçalarınızı ve bacaklarınızı forma sokacağınız hareketler.

NOT: İlk günlerde bu üç hareketi 10 tekrar olarak aralarında 1-3 dakika olacak şekilde 1’er set yapabilirsiniz. İlerleyen günlerde vücudunuz alıştıkça tekrar ve set sayısını artıra bilirsiniz.

1.Basen Eritme ve Kalça Şekillendirme Hareketimiz:

İlk olarak ellerimizi ensemizde birleştirelim. Daha sonra göğsümüzü dik pozisyonda diz açılarımız 90 derece olacak şekilde çömelip kalkalım. Eğer mümkün ise çömelirken nefes alın kalker iken nefes verin.

1

 

2. Basen Eritme ve Kalça Şekillendirme Hareketimiz:

Şimdide eğer evimizde mevcut ise iki elimize de 1’er adet dambıl alalım.. Daha sonra göğsümüz dik pozisyonda diz açılarımız 90 derece olacak şekilde çömelip kalkalım. Eğer mümkün ise çömelirken nefes alın kalker iken nefes verin.

2

3. Basen Eritme ve Kalça Şekillendirme Hareketimiz:

Basen Eritme hareketimizin üçüncüsüne geldik. Önce ellerimizi vücudumuza dik olacak şekilde ileri doğru uzatalım. Daha sonra göğsümüz dik pozisyonda diz açılarımız 90 derece olacak şekilde çömelip kalkalım. Eğer mümkün ise çömelirken nefes alın kalker iken nefes verin.

3

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ