Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Atıştırmalıklarla yağ yakmaya var mısınız?

Diyet yaparken bir çoğumuz zararlı atıştırmalıklardan uzak dururuz. Biz ise diyet listelerinin bozulmasına sebep olan atıştırmalıklar yerine, kilo vermeye yardımcı olan ve yağ yakan atıştırmalıkları sizlerle buluşturuyoruz.

Bu atıştırmalıklar sayesinde, hem sağlığınızı korumuş olacaksınız, hem de yapmış olduğunuz diyete yardımcı atıştırmalıklar sayesinde destekleyici bir etkisi olmuş olacak.

Yağ yakan bu atıştırmalıkları ara öğünlerde tüketerek, düzensiz ve dengesiz yemek yeme alışkanlığınızın önüne geçmiş olacaksınız. Böylelikle sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Doktorlar tarafındanda ayrıca tavsiye edilen bu yağ yakan atıştırmalıklar, ara öğünlerde farklı farklı yendiğinde yağ yakıcı özellikleri ile zayıflamaya da büyük oranda yardımcı olduğu söylenmektedir.

İşte karşınızda yağ yakan atıştırmalıklar…

İNCİR

incir yag yakma

İncir, uzun süre tok tutmaya yardımcı bir besin olup, lif bakımından da bir o kadar zengindir. Lif kaynağı olan inciri atıştırmalık olarak tükettiğiniz takdirde hem daha az yemenize yardımcı olur, hem de yağ yakmanızda size büyük ölçüde faydalı olur.

KARPUZ

karpuz yag yakma

Yazın en çok yenilen ve en çok sevilen meyvelerden biri olan karpuz, amino asitleri artırır ve metabozilmayı desteklemeye yardımcı olur. Ayrıca karpuz bol su deposudur ve vücuda yeterli suyu sağlar. Yağ yakmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey, günde 150 – 160 gram karpuz tüketmek. İster dilimleyip yiyin, ister blenderdan geçirip keyifle yudumlayın.

MEYAN KÖKÜ

meyan kökü

Meyan kökü yağ birikmesinde rol oynayan enzimleri yok eder ve açlık krizlerini önlemede yardımcı olur. Bir çok hastalığın tedavisindede kullanılır. Meyan kökünü kaynatın. Ilımasını bekleyin ve cildinize sürün. 15 dakika bekletin. Uygulama sonrasında cildinize parlaklık ve salıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Meyan kökünün çayınıda tüketebilirsiniz. Esnek bir cilt yapısına olanak  sağlar ve cilde nem kazandırır.

FASÜLYE

fasulye

Lif bakımından oldukça zengin olan fasulye çeşitleri, sindirim kanalında sağlıklı bakteri oluşumunu destekler ve enflamasyonu yani iltihaplanmayı azaltmada yardımcı olur. Tazesiyle kurusuyla mükemmel bir besindir ve sağlığa yararlı birçok etkisi bulunmaktadır.

ANTEP FISTIĞI

antep fıstığı

Antep fıstığının sağlığımız açısından faydaları saymakla bitmez. Lif, protein ve sağlıklı yağ zengini fıstık, tok tutucu özelliğinin yanı sıra vücuda enerji verir, yorgunluğu giderir. Günde 10 – 12 adet tüketildiğinde, vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür.

ÇAM FISTIĞI

cam fıstığı

Çam fıstığı yanlızca çoklu doymamış yağlar bakımından zengin olmakla kalmıyor. Aynı zamanda insan beynine, tok olduğunuza dair sinyaller ileten bir kimyasal gönderdiğinden dolayı yeme ihtiyacınızı bastırmaya yardımcı olur. Oldukça besleyici, bol miktarda protein ve mineral içerir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ