Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Ankilozan Spondilit Nedir?

Ankilozan Spondilit bir bel kemiği hastalığıdır. Bel kemiği hareketlerini ilk evrelerde sadece sınırlayan ve tedavi edilmez ise daha sonraki evrelerde komple durduran bir hastalıktır.

Ankilozan Spondilit hastalığı kronik bir hastalıktır ve çok uzun süreler fark edilmeyebilir. Ankilozan Spondilit ilerleyen sevilerde tespit edilmesi durumunda gerçek anlamda tedavisi olmayan bir hastalıktır. Hastalığın ilk evrelerelerinde tedavi uygulanırsa eğer hastanın iyileşme olasılığı çok daha fazladır.

Ankilozan Spondilit basit bir bel ağrısıyla ya da boyun ağrısıyla kendisini gösterebilir.  Eğer bu ağrılara maruz kalıyor iseniz doktor muayenesinden geçmeniz kesinlikle önerilir. Yoksa aksi taktirde çok geç olabilir.

Ankilozan Spondilit

Çünkü Ankilozan Spondilit hastalığı insanın yaşam kalitesini komple bozan, günlük hareketlerinin tamamını kısıtlayan, hatta uyuma ve yatma durumlarında sağlıklı bir uyku almayı engelleyen bir hastalıktır.

İlk başta da belirttiğimiz gibi tanısını koymak çok zordur. Ve kronik bir hastalıktır. Bu sebepledir ki ağrı emareleri görülmeye başladığı anda doktor kontrolü şarttır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ