Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Ankilozan Spondilit Kürü ve Kür Tedavisi

Önceki makalelerimiz de de belirttiğimiz gibi ankilozan Spondilit bir bel kemiği hastalığıdır. Bel kemiği hareketlerini ilk evrelerde sadece sınırlayan ve tedavi edilmez ise daha sonraki evrelerde komple durduran bir hastalıktır.

Ankilozan Spondilit kısaca iltihaplı eklem romatizmasıdır dersek yanlış söylemiş olmayız.

Ankilozan Spondilit ilerleyen seviyelerde teşhis edilirse tam olarak sağlığınıza kavuşturacak bir tedavi mümkün değildir. Ama ilk evrelerinde teşhis edilir ve doktor kontrolünde tedavi sürdürülürse iyileşebilirsiniz. Doktor tedavilerinin yanı sıra birçok bitkisel kür de sizlere yardımcı olacaktır.

Ankilozan Spondilit için bitkisel bazı kürler önermekteyim. Tamamen bitkisel olduğu için bu bitkisel kürün herhangi bir yan tesiri yoktur.

ankilozan spondilit

Bu kür, perfore edilmiş kiraz sapı ile doğru zamanda toplanmış ve perfore ısırganın ve lavantadır. Bunlara ek olarak dıştan sürülmek üzere ardıç yağı da hastalığınız tedavisinde sizlere yardımcı olacaktır.

Romatizma ağrılarının çözümünde kullanılan herhangi bir ağrı kesicinin etkisi kesinlikle semptomatik bir tedavidir. Sadece o ağrıyı ilacı aldığınız süreden bir süre sonraya kadar hissetmezsiniz.  Bitkisel tedavilerde ise durum semptomatik değildir. Direkt olarak eklem ağrılarınızı tedavi edersiniz.

Bu önerdiğimiz kürün kullanım süresi yaklaşık 1 ay olmalıdır. Ve kullanılmaya başladığının birinci haftasında etkisini gösterecektir. İkinci haftadan itibaren de ağrıların ve sancıların yok denecek kadar aza indiği görülecektir.

NOT: Her zaman söylediğimiz gibi hastalığınızın tedavisi ve teşhisi için öncelikle doktorunuzla görüşünüz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ