Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız kokusu birçok çiftin sorun yaşadığı konulardan sadece birisidir. Ağız kokusunu giderebilmek için öncelikle nedeninin öğrenilmesi gerekmektedir.

Ağız kokusunun sebebi dişler veya da diş etleri ile ilgiliyse buna yönelik bir tedavi uygulanması gerekmektedir. Dişlerle ilgili sorunu halletmek için öncelikle çürük olan dişler tespit edilerek tedavi edilir.

Şu kesinlikle bilinmelidir ki ağızda koku var ise eğer kesinlikle diş eti enfeksiyonu da vardır. Eğer ağızdaki enfeksiyon basit diş eti enfeksiyonu ise diş taşları temizlenerek ağız hijyeni konusunda hastaya bilgi verilir ve hastalık tedavi edilmeye çalışılır.

Eğer hastalık daha ileri boyutlardaysa hekim konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaptıktan sonra hastanın tedavisine başlar. Fakat bu tarz hastalıkların iyileşmesi en gerekli olan şey hastanın ağız hijyenine dikkat etmesidir.

agiz kokusu

Bu arada çinko içeren preparatlar kullanılabilir. Ağız hijyeni için gargara ve sakızlarda hastaya çok yardımcı olacaktır.

Eğer hastalığın tedavisi için preparat kullanılacaksa çinko içeriyor olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü alkol içerikli gargaralar ve preparatlar kokuyu gidermek yerine dahada tetikleyebilir ve ileri düzeylere taşıyabilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ