Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

50 Dakikada 2 ile 8 cm İncelin

International Etiler Tıp Merkezi Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Elif Ebru Filiz anlattı:Ultralyse denen bir cihaz, bölgesel fazlalıklarda 2-8 santim arasında incelme sağlıyor

Ultralyse nedir?

Dr. Elif Ebru Filiz: Ultrason tekniği ile yağları parçalayan bir cihaz. Özellikle diyet ya da spora rağmen yok olmayan bölgesel fazlalıkları olanlara çare oluyor.

Nasıl uygulanıyor?
Dr. Elif Ebru Filiz: Ses dalgaları, uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanmasına yol açıyor. Ortaya çıkan atıkların bir kısmı böbrekler ve idrar yolu ile atılıyor. Kalan atıkların da yok olması için diyetle yağ alımı belirli bir süre kesiliyor. Böylece vücut kendi yağını harcıyor.

Ne kadar incelme sağlıyor?
Dr. Elif Ebru Filiz: İşlemden önce ve sonra hastada uygulama alanlarının ölçüleri alınıyor. Yağ fazlalığına bağlı olarak her seansta 2-8 cm arasında incelme gözlenebiliyor. Uygulama haftada 1 gün en fazla 50 dakika olacak şekilde ayarlanıyor. Bölgelere ve yağ doku kalınlığına bağlı olarak ortalama 5 seans yeterli oluyor. İhtiyaç halinde seans sayısı artırılıyor. Uygulama herkese uygun mudur?

Dr. Elif Ebru Filiz: Karaciğer ya da böbrek yetmezliği olanlar, kalıcı kalp pili taşıyanlar, gebelik ve emzirme dönemleri veya damar tıkanıklığı öyküsü olan hastalara uygulanmıyor.

Selülitlerde etkili mi?
Dr. Elif Ebru Filiz: Ultralyse yöntemi tek başına uygulandığında bölgesel incelme sağlıyor. Ancak radyofrekans yöntemiyle kombine edildiğinde selülitler çok hızlı bir şekilde giderilebiliyor.
Radyofrekans yöntemi, radyo dalgalarıyla uygulanan bir yöntem. Ultrason cihazın probuna benzer bir başlıkla cilt üzerinde dairesel hareketlerle gezdirilerek uygulanıyor. Yalnızca selülit için değil; yüzdeki ya da kollardaki yer çekimine bağlı sarkmaların giderilmesinde de iyi sonuçlar veriyor. Radyofrekans bacaktaki selüliti gidermek için en az 6-8 seans uygulanmalı. Her seans ortalama 40 dakika. Seans aralıkları ise 7-10 günde birdir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ