Sağlıklı Yaşam Portalı

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

3 Adımda Basen Eritme

Her kadının problemi haline gelen basenleri, spor salonlarına gitmeden de evinizde yapabileceğiniz 3 hareketle inceltebilirsiniz.

1-TEK BACAK UZANMA

İlk hareketimiz tek bacak uzanma hareketidir. Belimizi bükmeden, sağ kol aşağı paralel olacak şekilde sağ bacağımızı yukarı kaldırıyoruz ve öne doğru eğiliyoruz. Bu hareketi bir kaç kez tekrarlıyoruz. Daha sonra aynı işlemi sol bacak ve kol ile yapıyoruz.

2- KALÇA KALDIRMA HAREKETİ

Bir sonraki adım kalça kaldırma hareketidir. Bu hareketi plates topuyla yapmamız gerekiyor. Eğer evinizde plates topu bulunmuyorsa koltuk veya sandalye yardımı alabilirsiniz. Kolay açık, plates topu biraz önce ve ayaklar topun üzerinde olmalıdır. Kalçayı kaldırırken beliniz kırılmamalıdır.

3- ÇÖMELME HAREKETİ

Son hareketimiz olan bu hareketin adı squatdır. Vücudumuz dik olmalıdır. Bacaklar omuzlara paralel bir şekilde açılmalıdır. Kollar ileriye uzatılır ve çömelip kalkılır. Bu hareket basen eritme de en etkili yöntem diyebiliriz.

 

Zaman zaman yapılan sporların size bir faydası dokunmayacaktır. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ